שני פרוייקטים ישראלים

לאחרונה צצים הרבה קמפיינים של מימון המונים, ובשניים מהם השתתפתי בצורה כזו או אחרת.

האחד הוא הרועה האחרון, סרט פנטזיה ישראלי באורך מלא שמומן בהצלחה יתרה ויוצריו כבר התחילו בצילומים. עם התקדמות הקמפיין, המנהלים חיפשו תמורות חדשות בשביל לעורר עניין באנשים שעוד לא השקיעו, והתנדבתי לצייר ציור של דמות בשחור לבן לשלושה משקיעים. מתוך השלושה שבחרו בתמורה הזו רק אחד באמת שלח לי את הפרטים הדרושים בשביל לצייר לו ציור, והרי הוא לפניכם. זה למעשה ציור מחדש של סקיצה שציירתי עבורו בפסטיבל עולמות, של דמות שהוא משחק. לבושתי שכחתי לשאול באיזו שיטה ומערכה, אז עמרי, אם בא לך לספר, אתה מוזמן בתגובות! הנה הציור מעולמות, ולצידו החדש.

הדמות של עמרי - עולמות

הקמפיין השני הוא של ואנור – ספר משחקי תפקידים ישראלי חדש שכולל גם עולם מקורי וגם תרגום של שיטת משחק בשם "עולם המבוך". גם הקמפיין הזה מומן בהצלחה, והספר אמור לצאת באוגוסט,  בכנס המשחקים דרקוניקון. אביב מנוח, האיש שמאחורי הספר והקמפיין, פנה אליי בשביל לצייר את ציור הכריכה, והנה התוצאה. עד שיעלה האתר הרשמי, אפשר לראות עוד אמנות מתוך הספר כאן, ולשמוע על העולם, השיטה וקמפיין המימון מפי אביב בעצמו בפרק הפודקאסט "על כתפי גמדים" בו התארח.

ואנור - איור כריכה

אם יש עניין, אוכל להעלות פוסט עם תהליך היצירה של האיור הזה (אם כי כמו בד"כ, אין לי הרבה מה להראות מהשלב שבין "ליינארט עם צבע בסיסי" לבין "והנה זה גמור").

אביב

 

תגים: , ,

4 תגובות לפוסט "שני פרוייקטים ישראלים"

 1. עמרי הגיב:

  הדמות שאני משחק היא רום דה-לה-וגה. השיטה היא Pathfinder במערכה של Forgotten realms.
  ולשאר הקוראים אני חייב להדגיש, אביב הצליחה להוציא את הדמות שרצה בראש שלי מעל לשנתיים בעזרת הכשרון המטורף שלה ולשים אותו על נייר (וירטואלי).
  אני בטוח ששחקני תפקידים אחרים יכולים להבין איזה תחושות עולות לי בכל פעם שאני רואה את הציור. 🙂

  אביב, את אדירה!

 2. מיתר הגיב:

  יש עניין בתהליך היצירה של האיור הזה!D:

 3. […] כבר כמה פעמים את הרועה האחרון, סרט המסע הפנטזי הישראלי שזכה להצלחה […]

 4. […] שני פרוייקטים ישראלים, אביב אור, יוני 2013. […]

כתיבת תגובה