העדכון החודשי, מסתבר

13 באפריל, 2014

וייבר העלו עוד שתיים מחבילות המדבקות שציירתי עבורם. אני חושבת שאת שתיהן אפשר להשיג בחינם באפליקציית וייבר לדסקטופ ובתשלום סמלי במובייל. תודו שתמיד רציתם לסמס לבוס שתאחרו למשרד בעזרת מדבקה של דביבון.

וייבר: רוקו

וייבר: עסקים

וקבוצת הטוויטר Sketch Dailies ממשיכה להציע נושאים נפלאים לקשקושים יומיים, ולצערי אני מספיקה להגיע אליהם רק לעתים רחוקות מדי. הנה שלושה מהחודש וחצי האחרון: ג'ם, שטלנד פוני ושילוב של רפונזל וטרזן בשביל לכסות כמה נושאים בנגלה אחת.

Sketch Dailies: Jem

Sketch Dailies: Shetland Pony

Sketch Dailies: Rapunzel & Tarzan

 

שיהיה חג שמח! אצלנו בלונדון גם חוגגים בשבוע הקרוב, עם מותו ותקומתו של ישו. האח ישו!
אביב

שתף / שמור

V: וולדמורט, ויולט, וארסוביוס ווי

16 במרץ, 2014

עוד אות שאני יכולה לסמן עליה…צ'ק.

V for Voldemort, Violet, Vaarsuvius and V

סתם מסקרנות, מי זיהה את כל הדמויות?

האותיות הקודמות

סינגולריות 1885 אהוי!

14 במרץ, 2014

ערן אבירם ואני עובדים כבר אי-אילו שנים על נובלה גרפית המתרחשת בלונדון הויקטוריאנית, ששמה הזמני (שככל הנראה יהפוך לקבוע) סינגולריות 1885. לפני יותר משנתיים סיימנו את הפרק הראשון בהתרגשות וגאווה רבות, ומאז קצב ההתקדמות שלנו צנח לאזור ה"בכלל לא", מסיבות גאוגרפיות, תעסוקתיות ואחרות.

לפני שלושה חודשים עברתי לגור בלונדון, במרחק של כחמישים דקות נסיעת רכבת מביתו של ערן: שיפור משמעותי על חמש שעות הטיסה שהפרידו בינינו קודם. ההחלטה לחזור לעבוד על סינגולריות היתה ברורה מאליה, אבל במקום להמשיך ליצור עוד ועוד עמודים למגירה, בחרנו לבדוק מה האופציות שעומדות מול יוצרי קומיקס שרוצים גם להפיץ את יצירתם. בירורים באינטרנט ובמספר חנויות קומיקס סיפקו לנו כמה שמות של חברות הפצה שמקבלות הצעות מיוצרים עצמאיים, ומכיוון שכבר היו לנו 32 עמודים מוכנים ותכנון ברור לגבי המשך הספר, לא היינו צריכים להוסיף עוד הרבה בשביל לעמוד בדרישות ההגשה שלהן. הוספנו כריכה מושכת עין, זרקנו פנימה כמה פוסטרים, ואנחנו מוכנים להשיט את ספינתנו על פני הים ולראות מה היא תעלה בחכתה…או מטפורה ימית אחרת.

ביום ראשון נקפוץ לסופר קומיקון, אחד מכנסי הקומיקס שנראה שיש כאן כל שבועיים בערך, ונפנה לכמה מנציגי חברות ההפצה שיהיו שם באופן אישי. בינתיים אני יכולה להראות את החבילה הנהדרת שקיבלנו מהמדפיסים, אחלה חבר'ה שעובדים עם הרבה יוצרי קומיקס עצמאיים באנגליה.

סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס
סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס

והנה תהליך עבודה קצר על הכריכה, שהיא הדבר היחיד שבאמת יצרנו מאפס עבור ההגשה:

סינגולריות 1885: כריכה - רעיונות סינגולריות 1885: כריכה - רעיונות #2

סינגולריות 1885: כריכה - עפרון

סינגולריות 1885: כריכה סופית

נקווה ליום מוצלח בסופר קומיקון, ואם לא יהיו הישגים מקצועיים אז לפחות נראה תחפושות יפות ודוכנים שווים.

פורים שמח!
אביב

 

מרתון Earth Defense Force 2 – שובו של ג'אפר

27 בפברואר, 2014

מרתון Earth Defense Force 2 - שובו של ג'אפר
לפני שנתיים נערך בארץ מרתון משחקותרום, שהכנסותיו נתרמו כולן לשיפור חייהם של ילדים בבתי חולים, ושמחתי לקחת בו חלק. השנה המרתון מתרחש שוב, בעוד שעות ספורות בלבד, וכל התרומות שיאספו בו יגיעו ישירות לעמותת חיים. בין הדברים שאפשר להלחם עליהם במכירה הפומבית (מכות! למען הילדים!) יש איור בהזמנה אישית ממני, סשן משחק תפקידים עם ערן אבירם, מפגש מציאות מדומה ומרשמלו. מרשמלו!!

פרטים מפי המארגנים:

משחקותרום "מרתון Earth Defense Force 2 – שובו של ג'אפר" מתחיל בשתיים עשרה בצהרים ביום שישי ה-28 בפברואר. המרתון ימשך שלושים שעות במסגרתן נחלק חבילת פרסים בשווי של בערך חמש מאות שקל האחת בכל שעה, וזה בנוסף לפרסים מיוחדים לזוכים בכל מיני חידונים ושעשועונים ומכירות פומביות שכוללות בין השאר גם איור בהזמנה אישית מאביב אור.

נשחק בכל סדרת Earth Defense Force במשך שלושים השעות האלה, מה שאומר שאנחנו מתכננים להשמיד יותר ג'וקים ממפעל של K300 ולתת לערים בהן מתרחש המשחק טיפול גודזילה בכל מה שנוגע לבניינים שנשארים עומדים. תוך כדי המרתון נצ'וטט עם הצופים ונקבל מהם אתגרים תמורת תרומות.

כל מי שיתרום לפני תחילת המרתון יכול להשתתף בתחרות "דובו של ג'אפר", ולהקדיש את התרומה שלו לכך שאחד המשתתפים ילבש במהלך המרתון את שכמיית הדוב המבישה שמעניקה ללובש אותה 3- לכריזמה ו3+ נגד פסיכיאטרים. כל שלושים שקלים שנתרמים לדובו של ג'אפר מזכים את התורמת או התורם ב"כרטיס" להגרלת חבילת פרסים שכוללת את Batman: Arkham Asylum, Tomb Raider (2013), Space Hulk, Runner2: Future Legend of Rhythm Alien וLead and Gold.

במהלך המרתון יהיה לנו גם ראיון טלפוני עם לא אחר מאשר איתמר וייסברג, איש "המשחקיה", שמתכנן לחלק כמה פרסים לצופים.

כל התרומות הולכות *במלואן* – מינוס עמלות פייפאל וכאלה, כמובן – לעמותת חיים, שפועלת לרווחתם של ילדים חולי סרטן.

המרתון ישודר בכתובת http://www.edfmarathon.com.

 

אז כשהשמש מתגלגלת בעצלתיים למרכז הרקיע ביום שישי האחרון של החודש השני, הביטו אל המזרח! ואז הכנסו חזרה הביתה וגשו במקום זה לאתר המרתון, צפו בגיימרים עושים שטויות ותרמו כדי שיעשו עוד יותר – למען הילדים.

אביב

סקיצומיות

24 בפברואר, 2014

העדכון האחרון מלונדון: מצאתי עבודה! הצטרפתי לסטודיו הסופר-מגניב Chucklefish שאחראי על המשחק סטארבאונד, שעוד לפני שיצא באופן רשמי כבר מכר מעל למיליון עותקים וצבר ביליוני מעריצים (בהנתן 1 עותק = כאלף מעריצים; זה נשמע סביר מתמטית). עד שיסתדרו עניינים לוגיסטיים כאלה ואחרים אני עובדת מהבית, ונתקלת בבעיה שלא חשבתי שאצטרך להתמודד איתה כאן: השמש משתקפת על מסך המחשב ומסנוורת לי את החיים. שמש? In London?? ובכן, כן. מסתבר. כולי תקווה שבקרוב אעבור לעבוד מהמשרד, שודאי יהיה מתחת לאדמה או מצופה בעופרת, ולא אתקל בבעיות פוטו-סוריאליסטיות שכאלה.

בנוסף כולי תקווה שאוכל עוד מעט להראות לכם משהו מגניב מצ'אקלפיש, אבל עד אז הנה כמה קשקושים ל-Sketch Dailies, קבוצה חדשה שמצאתי בטוויטר, שמספקת נושא חדש לציור כל יום ומכילה כמויות מרשימות של אמנים צייצנים. מומלץ לעקוב גם אם לא משתתפים אקטיבית בשביל מלא אמנות יפה, משעשעת ומעוררת השראה כל יום (יש גם קבוצת פייסבוק לנמנעי טוויטר). הנושאים, לפי הסדר: Honey badger, Aphrodite, mermaid.

Sketch Dailies: Honey badger

Sketch Dailies: Aphrodite

Sketch Dailies: Mermaid

ולנטיינס שמח!

13 בפברואר, 2014

חבילת המדבקות שהכנתי לוייבר לכבוד ולנטיינס. יש להם שם כמה חבילות מקסימות ממש, למי שנהנה להרעיף אהבה על סובביו עם ציורים חמודים.

וייבר: מדבקות לולנטיינס

 

(הדמויות והאיורים שייכים ל-Viber, כמובן)

שנה טובה!

1 בינואר, 2014

בשנים האחרונות, בכל פעם שהרהרתי בנושא "חיי עד כה ולאן" – בפוסטים של סוף שנה ויום הולדת וכאלה – הבעתי שביעות רצון מהמצב הקיים ואיחלתי לעצמי רק more of the same; ובכל פעם המציאות פתחה לי דלת חדשה, והתקופה שעקבה היתה טובה ומעניינת יותר מזו שהסתיימה. כל מה שייחלתי בסוף 2012 הוא קצת יותר מוטיבציה לפרוייקטים אישיים ועוד עבודות מוצלחות כפי שנפלו בחלקי עד כה, והנה אני בסוף 2013, בדירתנו החדשה בלונדון, עיר המגניבויות הבלתי מוגבלות. אז אני כבר לא יודעת אם לקוות שבשנה הקרובה החיים ימשיכו כפי שהם ולתת להם להפתיע אותי, או ללמוד מהנסיון ולצפות למשהו חדש. נראה לי שבינתיים פשוט אתרווח ואהנה מהמסע, ואאחל לכם שנה מלאת הפתעות טובות.

שתהיה לכם 2014 נהדרת.

Happy 2014

U: אורסולה ואוהורה

30 בדצמבר, 2013

אז עברו משהו כמו חמישה חודשים מאז האות הקודמת, אבל להגנתי: תמצאו אתם דמויות טובות ב-U!

U for Ursula and Uhura

האותיות הקודמות

אוגרים ומגרדים

28 בנובמבר, 2013

חלק ארי מתקופת עבודתי כפרילנסרית ביליתי עם ג'לי באטן, סטודיו משחקים עם אנשים נהדרים, ובניצוחה של פלייטיקה עבדנו יחד על Scratch That, משחק קלפי גירוד לפייסבוק.

קיבלתי אישור להראות דברים שעשיתי עבורם, אז הנה כמה הייליטים:

המאסקוט של המשחק: דמות שמלווה אותך במסכי הפתיחה, בהצצות מהממשק פה ושם ובפרסומים שיווקיים של האפליקציה. הרעיון היה ליצור חיה חמודה וקצת מטורפת, שהיא חיית מחמד של בעל דוכן קלפי הגירוד הזועף. זה לא מאה אחוז בא לידי ביטוי במשחק, אבל אני עדיין אוהבת את הרעיון והשילוב הפוטנציאלי של השניים.

Scratch That: Hamster designs

Scratch That: marketing Hamsters

 

כמה מ"עולמות" המשחק: קלף גירוד + רקע + אייקונים + משחקוני בונוס – כולם באותה תמה.

Scratch That: Safari card

Scratch That: Boxing card

Scratch That: Diner card

Scratch That: Moon card

 

עוד כמה מסכי פתיחה ואייקונים של משחקי בונוס לעולמות נוספים:

Scratch That: splash screens

היה תענוג לעבוד עם המעצבים והארט דיירקטורים בג'לי באטן: הם בבירור אנשים שיודעים מה שהם עושים, וטובים בלהסביר לאחרים מה נדרש מהם. אני מרגישה שהתקדמתי המון בזמן העבודה עם ג'לי, במיוחד בתחומים שלא הייתי חזקה בהם, וזה בונוס אדיר כשעובדים מהבית.

אביב

מדבקות! שועלים!

12 בנובמבר, 2013

Viber: Freddie screenshot

אני עובדת בחודשים האחרונים עם וייבר, החברה שיצרה את אפליקציית המסרים המצליחה בעלת הצבע הסגול הנאה. ממש עכשיו הם הוסיפו חנות להורדת "מדבקות" שאפשר לצרף להודעות, ויש שם כמה ממתקים אמיתיים לעיניים. הבנתי שהם יעדכנו באופן שוטף עם חבילות חדשות, אז אם אתם אוהבים דברים כאלה, כדאי להציץ.

פרדי השועל הוא חבילת המדבקות הראשונה שעיצבתי להם והוא נכנס כחבילה חינמית עם השקת החנות, אז אם תורידו את הגרסה העדכנית ביותר של וייבר לנייד או לדסקטופ תוכלו גם אתם לתקשר עם חבריכם בעזרת שועלים, כפי שהתכוון האל.

Viber sticker pack: Freddie

אביב