דמויות A-Z, פוסט סיכום

25 באוגוסט, 2014

לפני שנתיים וקצת אמרתי לעצמי "הי, נראה נחמד לצייר על אייפד, אולי אמציא איזה פרוייקט שיכריח אותי להתאמן בזה". הפרוייקט הדומה הקודם שסיימתי עבר על כל 22 אותיות הא-ב, אז החלטתי להמשיך באותו קו מחשבה, רק לשנות שפה – ורמת מורכבות. במקום משפטים רוויי לוואים התמקדתי בשתי דמויות לכל אות, כשהמטרות הן ליהנות, לנסות סגנונות שונים באייפד (בעזרת סטילוס של וואקום והאפליקציה המצוינת Procreate), וכמובן לכסות כמה שיותר פאנדומים שאפשר.

בהתחלה לא היתה חוקיות לבחירת הדמויות: זרקתי את כל השמות שיכולתי לחשוב עליהם לאות הרלוונטית, בחרתי שתי דמויות שנראה לי כיף לצייר, או שחשבתי שיעבדו היטב יחד, וקשקשתי משהו. אבל אחרי שפרסמתי את B, ומישהו העיר שעד עכשיו יש קוטל ערפדים בכל ציור בסדרה, חשבתי שיכול להיות ממש נחמד אם יהיה חוט מקשר שיעבור בין כל הציורים. משהו לא בולט מדי, שאולי רק אני אשים אליו לב, עד שאחשוף אותו בסוף הפרוייקט וראשים יתפוצצו מהפתעה! או לפחות, אתם יודעים, יהיה מגניב כזה.

היה קשה למצוא קוטל ערפדים לכל אות בא-ב האנגלי, אבל מכיוון שהקשר עד כה היה בין שתי דמויות, החלטתי להמשיך עם זה: בין כל שתי דמויות בין שתי אותיות (A ל-B, B ל-C, ללא שימוש באותה דמות פעמיים) יש קשר תמתי כלשהו. לפעמים החוט המקשר כללי כמו "דמויות קומיקס", ולפעמים ספציפי יותר. לפעמים הוא בא באופן כמעט טבעי ולפעמים הייתי צריכה להתאמץ למצוא התאמות מבין רשימה די מוגבלת של אופציות. אני גאה לומר שמלבד באותיות האחרונות הבלתי-אפשריות, בחרתי כל פעם דמויות רק לאות עליה עבדתי, בלי לתכנן את ההקשרים העתידיים. הנדיקאפ לפנים!

הנה כל הציורים יחד. אתם מוזמנים לעבור עליהם ולנסות למצוא את החוטים המקשרים בעצמכם לפני שתגללו הלאה לטבלה שמפרטת את כולם. וכאן אפשר לראות את כל הציורים בעמוד מגניב שבנה לי אביתר.

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z

למטה טבלת ההקשרים שאני חשבתי עליהם. עליתם על כולם? מצאתם אחרים שעובדים אפילו יותר טוב? מה האות החביבה עליכם בכל הפרוייקט? על כל זאת ועוד אתם מוזמנים לענות בתגובות.

צ'יריו!
אביב

—————————-

בין אות לאות הדמויות הקשורות החוט המקשר
A-B אברהם לינקולן/באפי קוטלי ערפדים
B-C באטמן/סייקלופס דמויות קומיקס
C-D צ'יקוריטה/דולף דמויות מסדרות ילדים
D-E מוות/אדוארד חוורים, אפלים ומפחידים אבל בעצם מותק
E-F אלרונד/פרודו דמויות משר הטבעות
F-G פלקור/גיזמו מפלצות חברותיות ופלאפיות
G-H גאנש/הורוס אלים חייתיים
H-I הוקאיי/איירון-מן חברי אוונג'רס
I-J איניגו/קפטן ג'ק ספארו פירטים ידועים לשמצה
J-K ג'יין/קיילי חברי צוות בסרניטי
K-L קאליסי/לוקהיד דרקונים!
L-M לארה קרופט/מריו דמויות משחקי מחשב אהובות
M-N מארי אנטואנט/נפולאון צרפתים מפורסמים
N-O נסי/אוגופוגו מפלצות אגמים
O-P אובי-וואן/אפלטון מאסטרים חכמים
P-Q פוקהונטס/קווצלקואטל דמויות מאמריקה הפרה-קולומביאנית
Q-R קטש/ראש דמויות מסטארגייט
R-S רמפלסטילטסקין/שלגיה אגדות "עד עצם היום הזה"
S-T סנייפ/טריניטי פשוט חוורים, אפלים ומפחידים
T-U טיאלק/אוהורה הדמות השחורה לתקינות פוליטית
U-V אורסולה/וולדמורט מטילי לחשים מרושעים
V-W וי/וויליאם וואלאס לוחמי חופש אידאליסטים
W-X וולברין/אקסבייר אקס-מן
X-Y זינה/ייגריט לוחמות מגניבות
Y-Z יודה/זוידברג נראים מוזר, מדברים מצחיק
Z-A זלדה/אפריל נמשכות לגברים בירוק
FacebookGoogle BookmarksGoogle GmailTwitterשתף / שמור

Z: זלדה וזוידברג

25 באוגוסט, 2014

Zהו! זלדה וזוידברג מבשרים על 26 אותיות שבאו לסיומן, רק 784 ימים מתחילת הפרוייקט. בממוצע זה יוצא בערך חודש לאות, אז בואו נקרא לזה בדיעבד פרוייקט חודשי, וזה כאילו עמדתי בזמנים באופן מושלם!

פוסט מסכם יגיע בקרוב, עם כל האותיות ביחד ו-easter egg ששמרתי בסוד עד עכשיו במפגן מדהים של שליטה עצמית.

Z for Zelda and Zoidberg

האותיות הקודמות

אביב

Y: יודה וייגריט

2 באוגוסט, 2014

וויי וויי וויי, רק אות אחת לסיום! ההתרגשות אוחזת גם בכם? או שעבר כל כך הרבה זמן מאז שהתחיל הפרוייקט הזה ששכחתם את סדר ה-ABC? כך או כך, קבלו את יודה וייגריט, ובהופעת אורח מיוחדת: ג'ון סנואו מחוסר הכרה על סוס!

Y for Yoda and Ygritte

האותיות הקודמות

אביב

רשימת צפיה

18 ביולי, 2014

הדי הפיצוצים בארץ אולי לא מגיעים עד לונדון, אבל אדי הדכדוך נישאים עד לכאן על גבי אתרי חדשות, רשתות חברתיות ושיחות וואטסאפ עם המשפחה. אין לי שום כוונה לדבר על המצב – מלבד לאחל לשלום כולכם ולקוות שהוא יחזור בקרוב לשגרה (for a given value of שגרה בישראל); במקום זה, הנה פוסט על הפעילות החביבה עליי גם בעתות שלום וגם בעתות מלחמה: אסקפיזם! והפעם, בצורת טלויזיה.

יש הרבה אתרים שמספקים ביקורות ודעות על סדרות טלויזיה, אבל כמעט אף אחד מהם לא מספק את דעתי על סדרות טלויזיה, ובטח רק בחלק קטן מהם יש גם ציורים קטנים לצד הטקסט, שמתפקדים כתירוץ לבעלת בלוג שעוסק באיור ללהג על סדרות טלויזיה. אז להלן הסדרות שמרכיבות את רשימת הצפיה שלי, ראו הומלצתם (או, במקרים מסוימים, הוזהרתם):

הטובות

Rectify
בקצרה: אסיר נידון למוות משתחרר אחרי 19 שנה כשראיות חדשות עשויות להוכיח את חפותו, וחוזר לעיירת הולדתו, שרוב תושביה עדיין מאמינים שהוא אשם.
זו סדרה לא קלה ודי איטית, אבל הכתיבה מצוינת, השחקן הראשי נפלא, ויש עוד כמה שחקני משנה שעושים יופי של עבודה. תנו לה הזדמנות והיא תשבור לכם את הלב מכל כיוון, אבל תספק גם רגעים מקסימים. ואז תשבור לכם את הלב איתם.

Orphan Black

Orphan Black
בקצרה:
בחורה נוכלת (עם לב זהב וכל זה) עדה להתאבדות של בחורה שנראית בדיוק כמוה, ונגררת לתוך קונספירציה מסתורית. זה בערך מכסה את הפרק הראשון ומשם זה נעשה יותר מורכב והרבה יותר מגניב, אבל אם לא שמעתם עליה כלום, אני מעדיפה לא לספיילר אפילו קצת.
העונה השניה שלה אמנם נגמרה לפני שבועיים-שלושה, אבל זה מספיק קרוב בשביל לא להשמיט אותה מהרשימה, כי אני חושבת ש-Orphan Black היא הסדרה שאני הכי נהנית ממנה כרגע. היא משלבת עלילה מעניינת ומפתיעה עם שחקנית ראשית מבריקה (ושחקן משנה לא פחות מוצלח), מסתורין ומתח שעושים את העבודה והומור במקומות הנכונים. שמחתי מאוד לשמוע שהיא חודשה לעונה שלישית.

The Leftovers
בקצרה: לפני 3 שנים כ-2% מאוכלוסיית העולם פשוט נעלמה. פוף. הסדרה עוקבת אחרי "הנשארים" בעיירה אמריקאית אחת, והיא של HBO, אז הכל דרמטי ומלא תככים.
זו אחת מהסדרות מז'אנר "לא נגיד לכם מה קורה, רק נחשוף קצת כל פעם באופן שישאיר אותכם עם יותר תהיות מאשר תשובות", אבל היא עושה את זה בצורה מסקרנת יותר ממרגיזה, ושמה פוקוס לא על כמה הכל מסתורייייי, אלא על האנשים בעיירה וההתמודדות שלהם עם ההעלמות ועם החיים שאחריה. כבונוס, יש לה קטע פתיחה מאוד יפה.

Suits - Louis Litt
Suits
בקצרה: עורך דין סופר מוצלח וסופר מלא בעצמו לוקח תחת חסותו גאון צעיר שממש טוב בלהתחזות לעורך דין, ואז הם עורכי דין ביחד. זו סדרה על עורכי דין.
יש מלא סדרות משפטיות, אבל מה שאני אוהבת ב-Suits זה שהיא לוקחת את עצמה בקלות. יש בה המון הומור, וגם אם לפעמים העלילה הולכת למקומות דרמטיים והרי גורל, היא אף פעם לא מרגישה מעיקה או מלאת פאתוס בצורה מגוחכת (מלבד קטעי "בפעם הבאה ב-Suits" שהם כל כך דרמטיים ומוגזמים שאני יכולה רק להניח שזה מכוון).

Last Week Tonight
בקצרה: תכנית סאטירה שבועית על אירועי השבוע האחרון – בעולם ובארצות הברית במיוחד – בהנחיית ג'ון אוליבר, הבריטי ההוא מהטודיי שואו ומקומיוניטי.
לא יצא לי לראות תכניות סאטירה מלבד קטעים בודדים פה ושם ששותפו ברשתות חברתיות, אבל Last Week הומלצה ע"י כל כך הרבה אנשים שהייתי חייבת לנסות, ובינתיים אני נהנית ממנה נורא. ובכן, אולי נהנית זה לא הפועל הנכון, כי זו חצי שעה של ביקורת הומוריסטית על דברים נוראיים שקורים – והדברים שקורים הם בהחלט נוראיים – אבל אני מחכה לפרק חדש כל שבוע. הנה דוגמה.

הרעות

True Blood
בקצרה: זה דרום ארצות הברית ויש ערפדים. ועם הזמן גם כל שאר הזנים המיתולוגיים המתרבות הפופולרית.
האינטרנט טוען שטרו בלאד היא גאונית וחתרנית ומלאה במטפורות לעולמנו, וכל זה יכול מאוד להיות, אבל זה עטוף היטב במספר שכבות של טראש נוטף דם וסקס. אני לא ממש אוהבת אף אחד מאלה בסדרות הטלויזיה שלי, אבל נשארתי עם טרו בלאד עד עכשיו כי הטראש מחוזק היטב בהומור עצמי, והכל כל כך מטופש עד שזה כמעט כיף. לאורך שש העונות הקודמות היא הלכה ונעשתה מגוחכת יותר ויותר, אבל עדיין כיפית מספיק בשביל להחזיק לעונה השביעית והאחרונה.

Under the Dome
בקצרה: כיפה מסיבית, שקופה ומסתורית נוצרת סביב עיירה אמריקאית, שתושביה נעים בין אטומים להחריד לבין גיבורים-בעל-כורחם מעייפים.
סיכמתי את העונה הקודמת בפייסבוק במילים אלה: "Under the Dome התחילה עם רעיון מסקרן, נעשתה די מטופשת תוך שניים-שלושה פרקים, ומאז הדרדרה לתצוגה יוצאת דופן של כתיבה גרועה, דמויות מגוחכות ומסתורין בחצי שקל. וכמובן שהיא חודשה לעונה נוספת." וכמובן שהייתי צריכה לנסות לפחות את הפרק הראשון של העונה הזו. הסדרה הזו נמצאת בתחתית רשימת הצפיה שלי, אבל כשנגמרות האופציות האחרות אני חוזרת אליה כמו שחוזרים לטוקבקים ב-Ynet: בשביל לפעור פה, לצעוק קצת על המסך ואז להצטער על 50 הדקות האלה שבזבזתי מחיי ולהבטיח שלא אעשה זאת שוב. עד השבוע הבא.

Dominion
Dominion
בקצרה: אחרי מלחמת המלאכים באנושות (יאפ), בני האדם שנותרו צריכים לשרוד מול המלאכים המרושעים, בהנהגת מיכאל המלאך המורד (יאפ) ו"הנבחר" שגורלו להציל את האנושות. האם הבחור הצעיר והנאה שרק רוצה להיות חייל ולשרוד ולהיות טוב לב ולהציל ילדים ולאהוב את בת המושל הוא הוא "הנבחר"? לא, לא יתכן, אלו הרי רק סיפורי אגדות! (ספוילר: זה הוא).
ניסיתי שני פרקים, שהיו שני פרקים יותר מדי. ג'יילס כשחקן משנה רק עושה את הכל עצוב יותר.

הלא החלטתי עדיין

Extant - Halle VerryExtant
בקצרה: האלי ברי חוזרת ממשימה של שנה בחלל, וקורים לה דברים מוזרים. כמו כן, הבן שלה הוא רובוט.
יש לי אנטי להאלי ברי מאז שהיא הרסה את האקס-וומן החביבה עליי, אבל העתיד בו מתרחשת הסדרה הזו נראה מעניין, ואיכות ההפקה בינתיים מאוד מספקת. אתן לה עוד כמה פרקים בשביל שהדמויות והעלילה יסגרו על עצמן.

The Last Ship
בקצרה: ד"ר McSteamy מהאנטומיה של גריי הוא קפטן של ספינת צי שמלווה מדענים למשלחת מחקר בקוטב הצפוני. אחרי כמה חודשים מסתבר שמטרת המשלחת היתה למצוא תרופה לוירוס אלים, שבזמן שהם היו בחופשה בצפון, השמיד את רוב אוכלוסיית העולם.
בינתיים לא מלהיב אבל גם לא רע, ואחת הסדרות הבודדות מהז'אנר שהדמויות בה פועלות באופן הגיוני יחסית במקום לעקוב אחרי טרופים תסריטאיים מגוחכים. עם זאת, יש לה וייב מוזר של סדרות משנות התשעים, כולל האיש הרע הסובייטי הטיפוסי.

Halt and Catch Fire
בקצרה: דרמה על התפתחות המחשבים האישיים בתחילת שנות השמונים.
זה נשמע משעמם, ומדי פעם זה באמת משעמם. אבל אז זה מלהיב! ואז אתה נזכר שהם בסך הכל מהנדסים מחשב. אבל אז יש דרמה! ואז זה משעמם שוב. נקודת המשיכה העיקרית שלי היא לי פייס, אבל הוא פחות מעניין כאיש חזון של תעשיית המחשוב מאשר היה כאופה פאי או כמלך האלפים.

Penny DreadfulPenny Dreadful
בקצרה:
חוקר ארצות, קאובוי ומוזרה אחת נלחמים בכוחות האופל בלונדון הויקטוריאנית, ויש גם את ד"ר פרנקנשטיין, דוריאן גריי וחברים.
הסתיימה עונה שלמה של הסדרה הזו ואני עדיין לא בטוחה איך אני מרגישה לגביה. היא ללא ספק מרשימה למראה, ומקאסט כזה של דמויות ספרותיות לונדוניות אני לא יכולה להתעלם, אבל כל העסק הרגיש כל כך מלא פאתוס משתפך שלעתים היה פשוט לא נעים לצפות. בפרקים האחרונים העלילה ממש הביאה את הדמויות לבמת תאטרון, אולי כדי לשקף את וייב המחזה בשני-פני שהסדרה ניסתה ללכת איתו. סביר להניח שלפחות אנסה את העונה הבאה, בתקווה שאווה גרין לא תשחק בה כל כך חזק.

Crossbones
בקצרה: מסתבר שהפירט הידוע לשמצה שחור-הזקן עדיין חי, ומוזר מכך: הוא ג'ון מלקוביץ'.
אני אוהבת פירטים, אני אוהבת את ריצ'רד קויל (ג'ף מ-Coupling) בתפקיד הכמעט-ראשי, אבל אני לא יכולה להתרגל לג'ון מלקוביץ' כבלאקבירד, בטח שלא אחרי איאן מקשיין בשודדי הקריביים.

Honourable Mentions

The Musketeers
בקצרה: הרפתקאות שלושת המוסקטרים (ודארטניאן!).
הכי כיף זה סוואשבאקלינג, במיוחד כשהוא לוקח את עצמו בקלות, ובמיוחד כשמחליפים את כל המבטאים הצרפתים במבטאים בריטים. היא חוזרת לעונה שניה ב-2015, ואני חושבת שעד אז אראה את הראשונה שוב, כי איזה כיף היה.

Deadwood - Al Swearengen
Deadwood

בקצרה: קורות העיירה דדווד במערב הפרוע, על כל השחיתות, הפשע וכותנות השינה הנוראיות.
דדווד על שלוש עונותיה הסתיימה לפני שמונה שנים, אבל רק לאחרונה ראיתי אותה, ואיזה תענוג זה היה. הזכרתי קודם את איאן מקשיין כבלאקבירד, אבל הוא נולד בשביל לשחק את אל סוורנג'ן, בעל בית הבושת שמושך בכל החוטים בעיירה ברמות משתנות של אלימות. יחד עם אוסף דמויות משנה מוצלחות וכתיבה מחוכמת, הסדרה הזו גרמה לי לאהוב את המערב הפרוע. או לפחות, את המערב הפרוע כפי שהוא מוצג בסדרה הזו.

That's it for me. יש לכם דעה נוקבת על אחת מהסדרות שהזכרתי, או על דעתי עליה? סדרות אחרות שאתם רוצים להמליץ עליהן או להתפלל לביטולן? מי היצור המיתולוגי המלא בעצמו החביב עליכם? שתפו הכל (מלבד ספוילרים!) בתגובות *מצביעה למטה*.

וכמובן שמרו על עצמכם, והלוואי שהמצב ירגע בקרוב ושכל עניין כיפת הברזל הזה לא ידרדר כמו Domes אחרות שאני יכולה לחשוב עליהן.

סוף שבוע טוב ורגוע,
אביב

X: זינה ואקסבייר

23 ביוני, 2014

וואאאאט גם W וגם X באותו חודש! Xciting! Xceptional! Xtremely unlikely!

שתי אותיות לפני הסוף ניסיתי סגנון פחות שגרתי (עבורי). מה דעתכם?

X for Xena and Xavier

האותיות הקודמות

אביב

ציורים מפה, ציורים משם

17 ביוני, 2014

כשיש עמוד פייסבוק קל מאוד לזרוק בו ציורים, ואז לשכוח להעלות אותם לבלוג. קל כל כך, עד שזה קרה כמעט עם כל הציורים האלה. היתרון הוא שעכשיו יש פוסט אחד גדול, צבעוני ומתנצל עם כולם.

שתי עבודות בהזמנה (פחות או יותר). הראשונה היא דמות לבקשת אחד התורמים הגדולים במרתון EDF, שרצה שילוב בין איה מפו הדוב למרווין ממדריך הטרמפיסט לגלקסיה עבור תמונת הפרופיל שלו; השניה היא ציור ליום הולדתו של אורן מנדזיצקי, בן זוגה של לי להב, שקיבל ממנה ומחבריה המאיירים אוסף ציורים מבוססי סדרות טלויזיה בכיכובו. לי בחרה עבורי את פיירפליי – בחירה שהיתה גם נפלאה וגם נהדרת – והיא זכתה להופיע כאינרה לצד קפטן אורנולדס.

ציור למרתון EDF

קפטן אורנולדס ולינרה

עמודי עיצובי דמויות וקשקושים בהשראת סדרת הספרים The Dresden Files, סדרה כיפית לאללה שמכילה כבר 15 ספרים ועוקבת אחרי קוסם/בלש בשיקגו שמתבררת כהרבה יותר על-טבעית משהכרנו אותה.

The Dresden Files - Dresden & Murphy character designs

The Dresden Files - character designs

ועוד שלושה איורים לקבוצת Sketch Dailies בטוויטר, שנותנת כל יום נושא, וכל האינטרנט האמנותי וחבריו מציירים את האינטרפטציה שלהם אליו, החל מקשקוש קצר ועד ליצירות פאר מרונדרות לעילא. הנושאים שכאן הם זהבה; רפונזל וטרזן; וקפטן אמריקה, הגבירה מהאגם וחד-קרן. טכנית אני מניחה שאמורים להגביל כל ציור לנושא אחד, אבל הייתי מפספסת כל כך הרבה טובים אם הייתי דבקה בזה.

Sketch Dailies: Goldilocks Sketch Dailies: Tarzan & Rapunzel Sketch Dailies: Captain America, Lady of the Lake & Unicorn

 

אביב

W: וולברין ו-וויליאם וואלאס

11 ביוני, 2014

ווה ווה ווי ווה. כבר רואים את הסוף, איפה שהשפה האנגלית השליכה את כל האותיות שאין לה מה לעשות איתן. האפשרויות מוגבלות, אבל יש לי כבר רעיונות מעניינים לצעדים האחרונים של הפרוייקט, ואולי ה-Z המתקרב ידחוף אותי לסיים אותם קצת מהר יותר מאשר פעם ברבעון.
W for Wolverine and William Wallace

האותיות הקודמות

קיץ נעים, אל תתאדו,
אביב

סנפירים וצחקוקים (עבודה מ-Chucklefish)

29 באפריל, 2014

לפני אי-אילו חודשים הצטרפתי לסטודיו צ'אקלפיש, שיצר בין השאר את המשחק סטארבאונד ופתח לאחרונה משרד בלונדון כדי לאגד את כל חבריו המפוזרים ברחבי העולם במקום אחד.

גויסתי כדי להיות חלק מצוות שיפתח משחק חדש, שלא הרבה ידוע לגביו עדיין מלבד שהוא יעסוק בפירטים (ייאי!). הנה כמה סקיצות שציירתי כחלק מהמאמצים לגייס שותפים נוספים לפרוייקט:
Chucklefish pirates game sketch
Chucklefish pirates game sketch

וכאן יש אלבום עם אוסף קונספט ארט שיצרנו אדם ריצ'ז, זאק מונטויה ואני כחלק מסיעור המוחין המאוד ראשוני.

מעבר לעבודה על משחק הפירטים (שם זמני [אני מקווה]), ציירתי גם כמה דברים לסטארבאונד; לא למשחק עצמו, כי פיקסל-ארט הוא עדיין לא המומחיות שלי, אבל מסביבו.

סטארבאונד הוא משחק "ארגז חול", כלומר הוא פתוח לחלוטין לחקירה ואינטראקציה בין המון פלנטות שנוצרות ע"י קוד (במקום שיהיה מספר מוגבל שהיוצרים הכינו מראש). אחד הדברים המגניבים בו הוא שהוא מתפתח כל הזמן, גם מבחינה מכנית וגם מבחינה סיפורית. בחודשים האחרונים, למשל, הלכה ונחשפה קשת סיפור חובקת-עולם שכונתה "The Agaran Menace". היא התחילה בצורת נבגים משונים שצצו בכל מקום ללא הסבר, ואחריהם עקבו אנשי-פטריה מאיימים למראה. את הסיפור שמאחורי התופעה המדאיגה חשפנו בטריילר הזה, בו ציורים שלי מעטרים את מילותיו של אשטון רייז, מהכותבים של סטארבאונד.

את האירוע ליווה גם איור בסגנון פוסטרים של סרטים ישנים:
Starbound: the Agaran Menace poster

ושני עמודי קומיקס שאפשר לראות בפורומים של צ'אקלפיש בלחיצה פשוטה על הפאנל הראשון הזה:
Starbound comics: McVicar Makes a Friend

שני וולפייפרים של סטארבאונד, שאחד מהם יצא יחד עם השנניגנז של Agaran Menace ורלוונטי לאירוע:
Starbound wallpaper: Apex lab
כל הרזולוציות בתחתית הניוזלטר הזה

Starbound wallpaper: Glitch knight
כל הרזולוציות בתחתית הניוזלטר הזה

ואחרון חביב וקצת מבאס: המשימה הראשונה שקיבלתי כשהתחלתי לעבוד בצ'אקלפיש היא לצייר כריכה לגליון של המגזין PC Gamer שיכיל כתבה גדולה וראיון על סטארבאונד. עבדתי על הציור 3-4 ימים והייתי סופר מרוצה, אבל בסוף הגליון יצא עם כריכה אחרת. אני מניחה שאי אפשר להתמודד מול עיצוב כריכה של כל הגדולים של בליזארד, אבל אני עדיין חושבת שהוא נחמד.
Starbound PC Gamer cover (unused)

כמובן שכל האיורים בפוסט הזה והדמויות שבהם שייכים ל-Chucklefish Games.

אביב

 

צלילה חופשית: השקעה בסרט מד"ב ישראלי

27 באפריל, 2014

לפני כשנה גייסו חברי Evil Sun Productions השקעה במימון המונים לסרט הפנטזיה הישראלי שלהם "הרועה האחרון". התמיכה מהקהל היתה מרשימה, והתוצאה מרשימה בהתאם: תוך כשישה חודשים הם הפיקו סרט מקורי באורך מלא, שהיה מצוין לכל הדעות (לפחות אלה שאני שמעתי והבעתי).

עכשיו הם מגייסים כסף לסרט הבא שלהם, "צלילה חופשית". הוא יטה הפעם לז'אנר המדע-בדיוני, ולדברי היוצרים הם מתכוונים להשקיע בו לכל הפחות יותר זמן משזכה לו "הרועה האחרון"; האם גם יותר כסף? זה תלוי בכם.

לדעתי ראוי בהחלט להשקיע ביצירה ישראלית מקורית בז'אנר שמעניין אותי, על אחת כמה וכמה כשאני יודעת שההשקעה הקודמת הניבה פירות טעימים ונאים למראה (ובלי הפרווה המציקה הזו שיש לאפרסקים). ואם דעתי לא מספיקה לכם בשביל להשקיע ולו סכום שווה ערך לפחות משליש בירה, נסו את מילתו של ערן אבירם, המעביר את דבריו של אורי ליפשיץ (נעים מאוד), מצוות ההפקה.

אני כבר מחכה לראות מה הם יעשו בשבילנו הפעם, בפסח של שנה הבאה. אם גם אתם סקרנים, תעזרו לזה לקרות.

מאי שמח,
אביב

העדכון החודשי, מסתבר

13 באפריל, 2014

וייבר העלו עוד שתיים מחבילות המדבקות שציירתי עבורם. אני חושבת שאת שתיהן אפשר להשיג בחינם באפליקציית וייבר לדסקטופ ובתשלום סמלי במובייל. תודו שתמיד רציתם לסמס לבוס שתאחרו למשרד בעזרת מדבקה של דביבון.

וייבר: רוקו

וייבר: עסקים

וקבוצת הטוויטר Sketch Dailies ממשיכה להציע נושאים נפלאים לקשקושים יומיים, ולצערי אני מספיקה להגיע אליהם רק לעתים רחוקות מדי. הנה שלושה מהחודש וחצי האחרון: ג'ם, שטלנד פוני ושילוב של רפונזל וטרזן בשביל לכסות כמה נושאים בנגלה אחת.

Sketch Dailies: Jem

Sketch Dailies: Shetland Pony

Sketch Dailies: Rapunzel & Tarzan

 

שיהיה חג שמח! אצלנו בלונדון גם חוגגים בשבוע הקרוב, עם מותו ותקומתו של ישו. האח ישו!
אביב