הקהל ביקש וובקומיקס, הקהל יקבל

26 באוקטובר, 2014

ובכן.

כשפורסם יעד הבונוס "ערן ואביב יתחילו לעבוד על וובקומיקס אם קמפיין המימון של על כתפי גמדים יגיע ל-10,000 ש"ח" בשבוע שעבר, סך כל ההשקעות היה בסביבות ה-7000 ש"ח, וחשבתי שזה יהיה מאוד נחמד אם הקמפיין יצליח להגיע ל-8,000, פי 4 מהסכום המקורי ושורה תחתונה נאה מאוד ללא ספק. אתמול, עם עוד יותר מ-24 שעות לסופו, הוא היכה את קו ה-10,000 ש"ח.

…ובכן.

קודם כל מגיעות תודות לכל המשקיעים מכספם, ותודות רבות לכל המשקיעים מזמנם בשביל לקדם את הקמפיין, שכן אין חשוב מהפצה וקידום פה-לאוזן במימון המונים שכזה (הגמדים אפילו זכו להופעה מפתיעה בעיתון הארץ). כל השקעה נוספת עד היום בחצות הולכת להגדלת קרן התמיכה ביוצרים, אז אם אתם עוסקים ביצירת תוכן למשחקי תפקידים, יש עוד כמה שעות לתפוס את כל מכריכם בצווארונם ולדרוש שישקיעו כמה שקלים.

ועכשיו אני מניחה שאלך לחמם את פרקי הידיים, להסיר את האבק מהוואקום ולהזכר איך עושים קווים ישרים בפוטושופ, כי בקרוב אעבוד על וובקומיקס חדש.

אעדכן כמובן לגבי כל התפתחות בנושא, ואני מקווה שזו תהיה הרפתקה מוצלחת. בינתיים תהנו מהסיכום האור-קולי לגבי היעד הסופי בקמפיין:

FacebookGoogle BookmarksGoogle GmailTwitterשתף / שמור

אומנומנום

23 באוקטובר, 2014

זו כנראה חבילת המדבקות לוייבר שהיה לי הכי כיף – והכי מתסכל – לעבוד עליה. אתם מתארים לעצמכם איך זה מרגיש לצייר בקפדנות את כל המאכלים האלה, ולא לאכול ולו אחד מהם? האינקויזיציה הספרדית היתה צריכה לשקול סוג כזה של עינוי.

למשתמשי וייבר מביניכם, אפשר לקנות את החבילה ב-Sticker Market באפליקציה לנייד, ואני חושבת שהיא תהיה זמינה בחינם באפליקציה לדסקטופ בקרוב.

וייבר - חבילת מדבקות "בתאבון"

אביב

היתכן וובקומיקס חדש מיוצרי "וי בריבוע"?..התשובה בפנים!

20 באוקטובר, 2014

בתור אחת מיוצרי "וי בריבוע", קומיקס הרשת שרץ באתר ויגיימס במשך כשנתיים, צבר קהל מעריצים לא קטן ואף טבע מטבעות לשון שהפכו לחלק אינטגרלי מהשפה העברית (בערך), אני יכולה לומר:

…אולי!

למעשה, זה תלוי בכם.

וי בריבוע

נותרו עוד שישה ימים לקמפיין מימון ההמונים של הפודקאסט "על כתפי גמדים". גולת הכותרת שלו – מרתון משחק התפקידים "צריח הברקת" – עבר בהצלחה ואפשר לצפות בכל 12 השעות שלו כאן, אבל עדיין מתווספות תמורות מגניבות בעבור ההשקעה, ואף פורסם יעד בונוס חדש: אם הקמפיין יגיע ל-10,000 ש"ח, ערן אבירם ואני נתחיל לעבוד על וובקומיקס חדש שפונה לקהל שחקני תפקידים וגיימרים בכלל. וובקומיקס! חדש! שפונה!

אם אהבתם את וי בריבוע ואתם רוצים לראות משהו חדש זז כשמזיזים אותו, אם אתם חובבים וובקומיקס, משחקי תפקידים, יצירה ישראלית, איורים שלי, כתיבה של ערן או דברים מצחיקים באופן כללי, הכנסו למימונה ועשו את הדבר הנכון.

אביב

 

קמפיין המימון של על כתפי גמדים

10 באוקטובר, 2014

קוראים חובבי משחקי תפקידים שלום!

הזכרתי את הפודקאסט "על כתפי גמדים" יותר מפעם, ואת קמפיין המימון שהם פוצחים בו ממש לאחרונה. הקמפיין עלה לפני ימים ספורים וכבר הגיע לא רק ליעדו, אלא גם ליעד שני שנותן תוספים מרגשים לגלגול! הבוקר נוספו תמורות חדשות שאפשר לקבל כשמשקיעים, ואחת מהן היא איורים בהזמנה אישית של פורטרט דמות, כמו הפורטרטים האלה שציירתי לדמויות השחקנים ב"צריח הברקת", מרתון משחקי התפקידים בן 12 השעות שיהיה גולת הכותרת של הקמפיין כולו.

אם אתם אוהבים את "על כתפי גמדים" וחושבים שראוי להשקיע – ולו שקלים בודדים – בתוכן איכותי מקורי, גשו לעמוד הקמפיין ותרמו!

דמויות צריח הברקת

סוף שבוע מצוין ושיבואו עליכם רק אושפיזין מבורכין,
אביב

שנה טובה!

24 בספטמבר, 2014

בשבועות האחרונים רוב מה שאני עושה מחוץ לשעות העבודה זה לשחק Borderlands 2. זה משחק אקשן/יריות כיפי ומצחיק שלוקח את עצמו לגמרי בקלות, והאוירה שלו היתה מוצלחת מספיק בשביל שאתגבר על הסלידה שלי ממשחקי יריות ואתן לו הזדמנות. 87 שעות משחק מאוחר יותר אני עדיין מאוד מרוצה מההחלטה הזו, במיוחד כי אני משחקת co-op עם בן זוגי, ומה נחמד יותר למערכת היחסים מאשר לפוצץ מוטנטים עם רובה צלפים שיורה חומצה.

ברכת השנה הטובה שלי היא ברוח המשחק ובהשתתפות zer0, אחת מארבע הדמויות שאפשר לשחק. הוא מתנקש שזהותו לא ידועה (כמו גם האם הוא אנושי בכלל מתחת לקסדה) והוא מדבר בהייקו. יאפ.

שנה טובה

אם לא היה ברור, אני מאוד ממליצה על המשחק, שבקרוב יוצא חלקו השלישי (אם כי הוא טכנית pre-sequel שממוקם כרונולוגית בין בורדרלנדס 1 ו-2). אם אתם רוצים טעימה מאוד מעניינת – אבל מלאת ספוילרים – נסו את "מדברים ויורים אבל בעיקר יורים", שידור הבואו נשחק* בערוץ הטוויץ'** של ערן אבירם***.

שנה טובה!
אביב

———————
Let's Play – שידור וידאו של משחק מחשב בזמן המשחק, בד"כ עם קריינות של השחקן תוך כדי
** Twitch – פלטפורמה לשידור ושיתוף וידאו ממשחקים
*** ערן אבירם – בעל הבלוג טקטיקה וממנחי הפודקאסט "על כתפי גמדים". מה, לא מכירים?

משחקי תפקידים בסוכות

21 בספטמבר, 2014

אוהבים משחקי תפקידים? כן! כאאאן! כאאאן!!!

כמדי שנה במהלך סוכות מתרחש פסטי‏בל אייקון למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים. יש מיליון אירועים, ומכיוון שלא אוכל להגיע כנראה לאף אחד מהם לא השקעתי זמן במעבר מדוקדק על התכניה, אבל אתם יכולים לעשות את זה כאן. (שיהיה בהצלחה עם זה.) חלק נכבד ממשחקי התפקידים בפסטיבל יהיו בניצוח אגמא"ר. מה זה אגמא"ר, אתם תוהים? ובכן…

אגודת מגלי הארצות

בשנה האחרונה קמה בישראל אגודת מגלי הארצות, הסניף המקומי של ה-Pathfinder Society. פאת'פיינדר הוא משחק תפקידים שולחני בעולם פנטזיה שמתורגם בימים אלה לעברית, והראיה הגדולה ביותר למוצלחות שלו היא היקף הפעילות המטורף של השחקנים – עם תמיכה רשמית מצד החברה. האגודה הישראלית כבר העמידה כנסים, הריצה משחקים, ארגנה מפגשים למנחים ושחקנים ועוד. זה מופלא בעיניי לראות אנשים קמים ופועלים למען תחום שקרוב לליבם, ואני מקווה שהמאמצים שלהם יעזרו להפיץ את פאת'פיינדר ומשחקי תפקידים באופן כללי בארץ.

באייקון הקרוב הולך להיות מתחם שלם של מגלי הארצות עם מספר משחקי פאת'פיינדר לאורך הפסטיבל, שביניהם קו מקשר גובליני באופיו. לכבוד האירוע, ציירתי ליהודה חלפון, אחראי האירועים של אגמא"ר, את נחום הגובלין המסכן. מה, לא תושיטו יד?

נחום הגובלין של אגמא"ר

על כתפי גמדים – צריח הברקת

מיד לאחר שנגמר סוכות, יש אירוע משחקי תפקידים שונה לגמרי. "על כתפי גמדים", הפודקאסט הישראלי למשחקי תפקידים בהנחיית ערן אבירם ואורי ליפשיץ, התחדש בכתובת ועיצוב חדשים לאתר. על העיצוב האתר והלוגו אחראי יואב אבירם; על התמונה הראשית – yours truly.

על כתפי גמדים

כדי לממן את השינויים – ואת המשך פועלו של הפודקאסט – הגמדים יוצאים בקמפיין מימון המונים מעניין: ב-18 באוקטובר הם יערכו מרתון משחק תפקידים של 12 שעות ברצף שישודר בשידור חי, במהלכו הקהל יוכל לתרום לקמפיין המימון כדי לעזור לדמויות השחקן, או לחילופין כדי להקשות עליהן. כמו משחקי הרעב, רק קטלני יותר. עקבו אחרי הגמדים בפייסבוק בשביל עדכונים לגבי המרתון, לינקים מעניינים בנושאי משחקי תפקידים, וכדי לדעת מתי יוצאים פרקים חדשים של "על כתפי גמדים".

הנחיה אולימפית

תחרות ההנחיה האולימפית רצה בפעם השישית השנה באייקון, ביום שני ה-13/10 בשעה 18:00, והפעם בנושא גיבורי על! לפי עמוד הפייסבוק של האירוע נראה שנשאר מקום למנחה אחד, אז אם אתם מנחים שרוצים לבחון את יכולותיכם מול שורה של מנחים מן…ובכן, מן השורה הראשונה, וחשוב מכך: מול קהל שחקנים רעבים שיהרסו את כל תכניותיכם, זה המקום בשבילכם! גם בשביל שחקנים זה יופי של אירוע: מנחים מצוינים מריצים לכם הרפתקה משלושה מרכיבים סודיים שקיבלו שעה קלה לפני תחילת התחרות, והם צריכים לזכות בלבכם ובנקודות שלכם בשביל להיות זכאים לתואר הנכסף. הרשמו עכשיו!

שתהיה תקופת חגים שמחה ומלאת הרפתקאות,
אביב

דמויות A-Z, פוסט סיכום

25 באוגוסט, 2014

לפני שנתיים וקצת אמרתי לעצמי "הי, נראה נחמד לצייר על אייפד, אולי אמציא איזה פרוייקט שיכריח אותי להתאמן בזה". הפרוייקט הדומה הקודם שסיימתי עבר על כל 22 אותיות הא-ב, אז החלטתי להמשיך באותו קו מחשבה, רק לשנות שפה – ורמת מורכבות. במקום משפטים רוויי לוואים התמקדתי בשתי דמויות לכל אות, כשהמטרות הן ליהנות, לנסות סגנונות שונים באייפד (בעזרת סטילוס של וואקום והאפליקציה המצוינת Procreate), וכמובן לכסות כמה שיותר פאנדומים שאפשר.

בהתחלה לא היתה חוקיות לבחירת הדמויות: זרקתי את כל השמות שיכולתי לחשוב עליהם לאות הרלוונטית, בחרתי שתי דמויות שנראה לי כיף לצייר, או שחשבתי שיעבדו היטב יחד, וקשקשתי משהו. אבל אחרי שפרסמתי את B, ומישהו העיר שעד עכשיו יש קוטל ערפדים בכל ציור בסדרה, חשבתי שיכול להיות ממש נחמד אם יהיה חוט מקשר שיעבור בין כל הציורים. משהו לא בולט מדי, שאולי רק אני אשים אליו לב, עד שאחשוף אותו בסוף הפרוייקט וראשים יתפוצצו מהפתעה! או לפחות, אתם יודעים, יהיה מגניב כזה.

היה קשה למצוא קוטל ערפדים לכל אות בא-ב האנגלי, אבל מכיוון שהקשר עד כה היה בין שתי דמויות, החלטתי להמשיך עם זה: בין כל שתי דמויות בין שתי אותיות (A ל-B, B ל-C, ללא שימוש באותה דמות פעמיים) יש קשר תמתי כלשהו. לפעמים החוט המקשר כללי כמו "דמויות קומיקס", ולפעמים ספציפי יותר. לפעמים הוא בא באופן כמעט טבעי ולפעמים הייתי צריכה להתאמץ למצוא התאמות מבין רשימה די מוגבלת של אופציות. אני גאה לומר שמלבד באותיות האחרונות הבלתי-אפשריות, בחרתי כל פעם דמויות רק לאות עליה עבדתי, בלי לתכנן את ההקשרים העתידיים. הנדיקאפ לפנים!

הנה כל הציורים יחד. אתם מוזמנים לעבור עליהם ולנסות למצוא את החוטים המקשרים בעצמכם לפני שתגללו הלאה לטבלה שמפרטת את כולם. וכאן אפשר לראות את כל הציורים בעמוד מגניב שבנה לי אביתר.

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z

למטה טבלת ההקשרים שאני חשבתי עליהם. עליתם על כולם? מצאתם אחרים שעובדים אפילו יותר טוב? מה האות החביבה עליכם בכל הפרוייקט? על כל זאת ועוד אתם מוזמנים לענות בתגובות.

צ'יריו!
אביב

—————————-

בין אות לאות הדמויות הקשורות החוט המקשר
A-B אברהם לינקולן/באפי קוטלי ערפדים
B-C באטמן/סייקלופס דמויות קומיקס
C-D צ'יקוריטה/דולף דמויות מסדרות ילדים
D-E מוות/אדוארד חוורים, אפלים ומפחידים אבל בעצם מותק
E-F אלרונד/פרודו דמויות משר הטבעות
F-G פלקור/גיזמו מפלצות חברותיות ופלאפיות
G-H גאנש/הורוס אלים חייתיים
H-I הוקאיי/איירון-מן חברי אוונג'רס
I-J איניגו/קפטן ג'ק ספארו פירטים ידועים לשמצה
J-K ג'יין/קיילי חברי צוות בסרניטי
K-L קאליסי/לוקהיד דרקונים!
L-M לארה קרופט/מריו דמויות משחקי מחשב אהובות
M-N מארי אנטואנט/נפולאון צרפתים מפורסמים
N-O נסי/אוגופוגו מפלצות אגמים
O-P אובי-וואן/אפלטון מאסטרים חכמים
P-Q פוקהונטס/קווצלקואטל דמויות מאמריקה הפרה-קולומביאנית
Q-R קטש/ראש דמויות מסטארגייט
R-S רמפלסטילטסקין/שלגיה אגדות "עד עצם היום הזה"
S-T סנייפ/טריניטי פשוט חוורים, אפלים ומפחידים
T-U טיאלק/אוהורה הדמות השחורה לתקינות פוליטית
U-V אורסולה/וולדמורט מטילי לחשים מרושעים
V-W וי/וויליאם וואלאס לוחמי חופש אידאליסטים
W-X וולברין/אקסבייר אקס-מן
X-Y זינה/ייגריט לוחמות מגניבות
Y-Z יודה/זוידברג נראים מוזר, מדברים מצחיק
Z-A זלדה/אפריל נמשכות לגברים בירוק

Z: זלדה וזוידברג

25 באוגוסט, 2014

Zהו! זלדה וזוידברג מבשרים על 26 אותיות שבאו לסיומן, רק 784 ימים מתחילת הפרוייקט. בממוצע זה יוצא בערך חודש לאות, אז בואו נקרא לזה בדיעבד פרוייקט חודשי, וזה כאילו עמדתי בזמנים באופן מושלם!

פוסט מסכם יגיע בקרוב, עם כל האותיות ביחד ו-easter egg ששמרתי בסוד עד עכשיו במפגן מדהים של שליטה עצמית.

Z for Zelda and Zoidberg

האותיות הקודמות

אביב

Y: יודה וייגריט

2 באוגוסט, 2014

וויי וויי וויי, רק אות אחת לסיום! ההתרגשות אוחזת גם בכם? או שעבר כל כך הרבה זמן מאז שהתחיל הפרוייקט הזה ששכחתם את סדר ה-ABC? כך או כך, קבלו את יודה וייגריט, ובהופעת אורח מיוחדת: ג'ון סנואו מחוסר הכרה על סוס!

Y for Yoda and Ygritte

האותיות הקודמות

אביב

רשימת צפיה

18 ביולי, 2014

הדי הפיצוצים בארץ אולי לא מגיעים עד לונדון, אבל אדי הדכדוך נישאים עד לכאן על גבי אתרי חדשות, רשתות חברתיות ושיחות וואטסאפ עם המשפחה. אין לי שום כוונה לדבר על המצב – מלבד לאחל לשלום כולכם ולקוות שהוא יחזור בקרוב לשגרה (for a given value of שגרה בישראל); במקום זה, הנה פוסט על הפעילות החביבה עליי גם בעתות שלום וגם בעתות מלחמה: אסקפיזם! והפעם, בצורת טלויזיה.

יש הרבה אתרים שמספקים ביקורות ודעות על סדרות טלויזיה, אבל כמעט אף אחד מהם לא מספק את דעתי על סדרות טלויזיה, ובטח רק בחלק קטן מהם יש גם ציורים קטנים לצד הטקסט, שמתפקדים כתירוץ לבעלת בלוג שעוסק באיור ללהג על סדרות טלויזיה. אז להלן הסדרות שמרכיבות את רשימת הצפיה שלי, ראו הומלצתם (או, במקרים מסוימים, הוזהרתם):

הטובות

Rectify
בקצרה: אסיר נידון למוות משתחרר אחרי 19 שנה כשראיות חדשות עשויות להוכיח את חפותו, וחוזר לעיירת הולדתו, שרוב תושביה עדיין מאמינים שהוא אשם.
זו סדרה לא קלה ודי איטית, אבל הכתיבה מצוינת, השחקן הראשי נפלא, ויש עוד כמה שחקני משנה שעושים יופי של עבודה. תנו לה הזדמנות והיא תשבור לכם את הלב מכל כיוון, אבל תספק גם רגעים מקסימים. ואז תשבור לכם את הלב איתם.

Orphan Black

Orphan Black
בקצרה:
בחורה נוכלת (עם לב זהב וכל זה) עדה להתאבדות של בחורה שנראית בדיוק כמוה, ונגררת לתוך קונספירציה מסתורית. זה בערך מכסה את הפרק הראשון ומשם זה נעשה יותר מורכב והרבה יותר מגניב, אבל אם לא שמעתם עליה כלום, אני מעדיפה לא לספיילר אפילו קצת.
העונה השניה שלה אמנם נגמרה לפני שבועיים-שלושה, אבל זה מספיק קרוב בשביל לא להשמיט אותה מהרשימה, כי אני חושבת ש-Orphan Black היא הסדרה שאני הכי נהנית ממנה כרגע. היא משלבת עלילה מעניינת ומפתיעה עם שחקנית ראשית מבריקה (ושחקן משנה לא פחות מוצלח), מסתורין ומתח שעושים את העבודה והומור במקומות הנכונים. שמחתי מאוד לשמוע שהיא חודשה לעונה שלישית.

The Leftovers
בקצרה: לפני 3 שנים כ-2% מאוכלוסיית העולם פשוט נעלמה. פוף. הסדרה עוקבת אחרי "הנשארים" בעיירה אמריקאית אחת, והיא של HBO, אז הכל דרמטי ומלא תככים.
זו אחת מהסדרות מז'אנר "לא נגיד לכם מה קורה, רק נחשוף קצת כל פעם באופן שישאיר אותכם עם יותר תהיות מאשר תשובות", אבל היא עושה את זה בצורה מסקרנת יותר ממרגיזה, ושמה פוקוס לא על כמה הכל מסתורייייי, אלא על האנשים בעיירה וההתמודדות שלהם עם ההעלמות ועם החיים שאחריה. כבונוס, יש לה קטע פתיחה מאוד יפה.

Suits - Louis Litt
Suits
בקצרה: עורך דין סופר מוצלח וסופר מלא בעצמו לוקח תחת חסותו גאון צעיר שממש טוב בלהתחזות לעורך דין, ואז הם עורכי דין ביחד. זו סדרה על עורכי דין.
יש מלא סדרות משפטיות, אבל מה שאני אוהבת ב-Suits זה שהיא לוקחת את עצמה בקלות. יש בה המון הומור, וגם אם לפעמים העלילה הולכת למקומות דרמטיים והרי גורל, היא אף פעם לא מרגישה מעיקה או מלאת פאתוס בצורה מגוחכת (מלבד קטעי "בפעם הבאה ב-Suits" שהם כל כך דרמטיים ומוגזמים שאני יכולה רק להניח שזה מכוון).

Last Week Tonight
בקצרה: תכנית סאטירה שבועית על אירועי השבוע האחרון – בעולם ובארצות הברית במיוחד – בהנחיית ג'ון אוליבר, הבריטי ההוא מהטודיי שואו ומקומיוניטי.
לא יצא לי לראות תכניות סאטירה מלבד קטעים בודדים פה ושם ששותפו ברשתות חברתיות, אבל Last Week הומלצה ע"י כל כך הרבה אנשים שהייתי חייבת לנסות, ובינתיים אני נהנית ממנה נורא. ובכן, אולי נהנית זה לא הפועל הנכון, כי זו חצי שעה של ביקורת הומוריסטית על דברים נוראיים שקורים – והדברים שקורים הם בהחלט נוראיים – אבל אני מחכה לפרק חדש כל שבוע. הנה דוגמה.

הרעות

True Blood
בקצרה: זה דרום ארצות הברית ויש ערפדים. ועם הזמן גם כל שאר הזנים המיתולוגיים המתרבות הפופולרית.
האינטרנט טוען שטרו בלאד היא גאונית וחתרנית ומלאה במטפורות לעולמנו, וכל זה יכול מאוד להיות, אבל זה עטוף היטב במספר שכבות של טראש נוטף דם וסקס. אני לא ממש אוהבת אף אחד מאלה בסדרות הטלויזיה שלי, אבל נשארתי עם טרו בלאד עד עכשיו כי הטראש מחוזק היטב בהומור עצמי, והכל כל כך מטופש עד שזה כמעט כיף. לאורך שש העונות הקודמות היא הלכה ונעשתה מגוחכת יותר ויותר, אבל עדיין כיפית מספיק בשביל להחזיק לעונה השביעית והאחרונה.

Under the Dome
בקצרה: כיפה מסיבית, שקופה ומסתורית נוצרת סביב עיירה אמריקאית, שתושביה נעים בין אטומים להחריד לבין גיבורים-בעל-כורחם מעייפים.
סיכמתי את העונה הקודמת בפייסבוק במילים אלה: "Under the Dome התחילה עם רעיון מסקרן, נעשתה די מטופשת תוך שניים-שלושה פרקים, ומאז הדרדרה לתצוגה יוצאת דופן של כתיבה גרועה, דמויות מגוחכות ומסתורין בחצי שקל. וכמובן שהיא חודשה לעונה נוספת." וכמובן שהייתי צריכה לנסות לפחות את הפרק הראשון של העונה הזו. הסדרה הזו נמצאת בתחתית רשימת הצפיה שלי, אבל כשנגמרות האופציות האחרות אני חוזרת אליה כמו שחוזרים לטוקבקים ב-Ynet: בשביל לפעור פה, לצעוק קצת על המסך ואז להצטער על 50 הדקות האלה שבזבזתי מחיי ולהבטיח שלא אעשה זאת שוב. עד השבוע הבא.

Dominion
Dominion
בקצרה: אחרי מלחמת המלאכים באנושות (יאפ), בני האדם שנותרו צריכים לשרוד מול המלאכים המרושעים, בהנהגת מיכאל המלאך המורד (יאפ) ו"הנבחר" שגורלו להציל את האנושות. האם הבחור הצעיר והנאה שרק רוצה להיות חייל ולשרוד ולהיות טוב לב ולהציל ילדים ולאהוב את בת המושל הוא הוא "הנבחר"? לא, לא יתכן, אלו הרי רק סיפורי אגדות! (ספוילר: זה הוא).
ניסיתי שני פרקים, שהיו שני פרקים יותר מדי. ג'יילס כשחקן משנה רק עושה את הכל עצוב יותר.

הלא החלטתי עדיין

Extant - Halle VerryExtant
בקצרה: האלי ברי חוזרת ממשימה של שנה בחלל, וקורים לה דברים מוזרים. כמו כן, הבן שלה הוא רובוט.
יש לי אנטי להאלי ברי מאז שהיא הרסה את האקס-וומן החביבה עליי, אבל העתיד בו מתרחשת הסדרה הזו נראה מעניין, ואיכות ההפקה בינתיים מאוד מספקת. אתן לה עוד כמה פרקים בשביל שהדמויות והעלילה יסגרו על עצמן.

The Last Ship
בקצרה: ד"ר McSteamy מהאנטומיה של גריי הוא קפטן של ספינת צי שמלווה מדענים למשלחת מחקר בקוטב הצפוני. אחרי כמה חודשים מסתבר שמטרת המשלחת היתה למצוא תרופה לוירוס אלים, שבזמן שהם היו בחופשה בצפון, השמיד את רוב אוכלוסיית העולם.
בינתיים לא מלהיב אבל גם לא רע, ואחת הסדרות הבודדות מהז'אנר שהדמויות בה פועלות באופן הגיוני יחסית במקום לעקוב אחרי טרופים תסריטאיים מגוחכים. עם זאת, יש לה וייב מוזר של סדרות משנות התשעים, כולל האיש הרע הסובייטי הטיפוסי.

Halt and Catch Fire
בקצרה: דרמה על התפתחות המחשבים האישיים בתחילת שנות השמונים.
זה נשמע משעמם, ומדי פעם זה באמת משעמם. אבל אז זה מלהיב! ואז אתה נזכר שהם בסך הכל מהנדסים מחשב. אבל אז יש דרמה! ואז זה משעמם שוב. נקודת המשיכה העיקרית שלי היא לי פייס, אבל הוא פחות מעניין כאיש חזון של תעשיית המחשוב מאשר היה כאופה פאי או כמלך האלפים.

Penny DreadfulPenny Dreadful
בקצרה:
חוקר ארצות, קאובוי ומוזרה אחת נלחמים בכוחות האופל בלונדון הויקטוריאנית, ויש גם את ד"ר פרנקנשטיין, דוריאן גריי וחברים.
הסתיימה עונה שלמה של הסדרה הזו ואני עדיין לא בטוחה איך אני מרגישה לגביה. היא ללא ספק מרשימה למראה, ומקאסט כזה של דמויות ספרותיות לונדוניות אני לא יכולה להתעלם, אבל כל העסק הרגיש כל כך מלא פאתוס משתפך שלעתים היה פשוט לא נעים לצפות. בפרקים האחרונים העלילה ממש הביאה את הדמויות לבמת תאטרון, אולי כדי לשקף את וייב המחזה בשני-פני שהסדרה ניסתה ללכת איתו. סביר להניח שלפחות אנסה את העונה הבאה, בתקווה שאווה גרין לא תשחק בה כל כך חזק.

Crossbones
בקצרה: מסתבר שהפירט הידוע לשמצה שחור-הזקן עדיין חי, ומוזר מכך: הוא ג'ון מלקוביץ'.
אני אוהבת פירטים, אני אוהבת את ריצ'רד קויל (ג'ף מ-Coupling) בתפקיד הכמעט-ראשי, אבל אני לא יכולה להתרגל לג'ון מלקוביץ' כבלאקבירד, בטח שלא אחרי איאן מקשיין בשודדי הקריביים.

Honourable Mentions

The Musketeers
בקצרה: הרפתקאות שלושת המוסקטרים (ודארטניאן!).
הכי כיף זה סוואשבאקלינג, במיוחד כשהוא לוקח את עצמו בקלות, ובמיוחד כשמחליפים את כל המבטאים הצרפתים במבטאים בריטים. היא חוזרת לעונה שניה ב-2015, ואני חושבת שעד אז אראה את הראשונה שוב, כי איזה כיף היה.

Deadwood - Al Swearengen
Deadwood

בקצרה: קורות העיירה דדווד במערב הפרוע, על כל השחיתות, הפשע וכותנות השינה הנוראיות.
דדווד על שלוש עונותיה הסתיימה לפני שמונה שנים, אבל רק לאחרונה ראיתי אותה, ואיזה תענוג זה היה. הזכרתי קודם את איאן מקשיין כבלאקבירד, אבל הוא נולד בשביל לשחק את אל סוורנג'ן, בעל בית הבושת שמושך בכל החוטים בעיירה ברמות משתנות של אלימות. יחד עם אוסף דמויות משנה מוצלחות וכתיבה מחוכמת, הסדרה הזו גרמה לי לאהוב את המערב הפרוע. או לפחות, את המערב הפרוע כפי שהוא מוצג בסדרה הזו.

That's it for me. יש לכם דעה נוקבת על אחת מהסדרות שהזכרתי, או על דעתי עליה? סדרות אחרות שאתם רוצים להמליץ עליהן או להתפלל לביטולן? מי היצור המיתולוגי המלא בעצמו החביב עליכם? שתפו הכל (מלבד ספוילרים!) בתגובות *מצביעה למטה*.

וכמובן שמרו על עצמכם, והלוואי שהמצב ירגע בקרוב ושכל עניין כיפת הברזל הזה לא ידרדר כמו Domes אחרות שאני יכולה לחשוב עליהן.

סוף שבוע טוב ורגוע,
אביב