ארכיון פוסטים מהקטגוריה "מדריכים ושיטות"

Geek Road – פוסטר ותהליך

יום שבת, 19 באוקטובר, 2013

זוג חברים שאל אם אפשר להזמין ממני ציור, והבקשה שלהם היתה כל כך מפורטת ועשירה בדברים גיקיים מגניבים שהייתי חייבת לקחת את העבודה או שהיקום היה קורס סביבי. באישורם של הזוג עידן ודניאל (מהבלוג המצוין תשע ושלושה רבעים), הנה התוצאה הסופית, ולאחריה תהליך העבודה למתעניינים.

Geek Road - Final

הבהרות ודיסקליימרים: עטיפת הדיסק המקורית היא עיצוב של המנהל האמנותי מאפל רקורדס על בסיס רישום של פול מקרטני (מסתבר); הרעיון ובחירת כל האלמנטים הם פרי מוחם של עידן ודניאל; כל הדמויות, כלי הרכב, כלי הטיס, כלי הנשק, הבובות ותאי הטלפון המשטרתיים שהם למעשה מכונות זמן שייכים לבעליהם החוקיים במגוון ה-intellectual properties הרלוונטים. אם אתם מפרסמים תמונה מתוך הפוסט הזה במקום אחר, אשמח אם תקשרו חזרה לכאן או לגרסה באנגלית. תודה!

תהליך העבודה

00 – הבקשה

הרעיון של עידן ודניאל היה לאייר את עטיפת האלבום Abbey Road של הביטלס, כשבמקום הדמויות הראשיות נמצאות ארבע דמויות מפאנדומים חביבים עליהם, וכל הרקע מלא באלמנטים נוספים מסדרות טלויזיה, סרטים ומשחקי מחשב. הלוואי שכל תיאור של כל עבודה שאי פעם אקבל יגיע מסודר כל כך: עידן ודניאל ידעו מה הם רוצים, חשבו מראש על כל הפרטים, והגישו לי רשימה מפורטת של הכל, עם תמונות רפרנס שהם צילמו בעצמם ומוקאפ שהרכיבו בפוטושופ של כל הסצנה. מלבד כמה בירורים קטנים, יכולתי להתחיל לעבוד מיד.

Geek Road - mockup

01 – עפרון

מכיוון שהקומפוזיציה היתה מוכנה, לא היה הרבה צורך בסקיצות ראשוניות כדי למקם אלמנטים ולקבוע פוזות; יכולתי לעבור ישר לאיור עפרון ולחבר את כל הפרטים לסצנה אחת אחידה. כמו שהזכרתי בעבר, אני עובדת רק על המחשב, אז ה"עפרון" הוא מברשת עפרון כיפית שמגיעה עם פוטושופ (לפחות בגרסה CS6) ומגיבה לא רק ללחץ עט הוואקום, אלא גם לזווית שלו.

Geek Road - pencils

02 – דיו

את רוב מה שיש לי לומר על דיו ממוחשב אמרתי כאן. בציור הזה, לעומת זאת, השתמשתי יותר בטכניקה שהזכרתי בקצרה בפסקה השניה באותו פוסט – עבודה עם כלי העט הוקטורי של פוטושופ. מכיוון שהציור היה עתיד להיות מודפס בגדול, רציתי להמנע מרעידות קטנות בקו ידני שאולי לא שמים לב אליהן בהקטנה על מסך מחשב, אבל יראו לא טוב בהדפסה. עבודה עם כלים וקטוריים נתנה לי שליטה מלאה בעיקול של מסלול וקטורי (path) וכשהייתי מרוצה מהמראה שלו, האופציה stroke path פשוט יוצרת קו "דיו" ביטמאפי רגיל לפי אותו מסלול. זה היה נהדר בעיקר לכל המכוניות עם הקו המהוקצע והבדים המתנופפים; לפנים, ידיים ופרטים קטנים אחרים עבדתי באופן ידני.

כך נראות כל שכבות הדיו בציור ביחד:
Geek Road - ink
אבל בשביל להראות לעידן ודניאל הקדמתי והוספתי שטחי צבע בסיסיים בשביל שאפשר יהיה להבין מה קורה כאן. כמעט כל אלמנט בציור הוא בשכבה משלו, כדי שיהיה כמה שיותר קל להזיז ולשנות. אח, פוטושופ – לבי שלך לנצח.
Geek Road - ink separated

03 – צבעי בסיס

מה שנקרא Flatting – מתחת לשכבת הדיו אני צובעת את הציור בצבעים שטוחים שיהיו בסיס להצללות ותאורה מאוחר יותר.

Geek Road - flats

אין הרבה מה לומר על השלב הזה, מלבד שאני ממליצה לעשות אותו עם כלים ששומרים על הפרדה פיקסלית חדה בין צבעים: שימוש בעפרון לעומת המברשת, והורדת הסימון anti-alias מכלי הבחירה והמילוי. זה חוסך הרבה כאב ראש כשרוצים לבחור אזורים מסוימים או למלא אותם בצבע אחר, הדוגמה הזו עוזרת להראות למה:

Don't color with anti-alias

04 – צביעה

יש מאה טכניקות צביעה ומאה דרכים להגיע לכל אחת מהן בפוטושופ (פלוס מינוס, אל תתפסו אותי במספר). זו אחת מהן, שמצאתי די יעילה לאחרונה: היא מתבססת על שכבות התאמה (adjustment layers), ומאפשרת לי להגיע לאור וצל די במהירות, וחשוב מכך – לשנות דברים בקלות אם יש צורך. שכבות התאמה הן נפלאות כי הן מאפשרות לשחק עם צבעוניות השכבה בלי שזה יהיה שינוי בלתי הפיך, ומכיוון שמוצמדת אליהן תמיד מסכה, אפשר להציג או להסתיר כמה מהן שרוצים. הפרדתי דמות אחת בשביל להראות את התהליך.

Geek Road - coloring process 1: flats

ככה פחות או יותר נראה מבנה השכבות של כל אלמנט בציור (הירוק המחריד הוא בעצם שקיפות). מס' 1 זו שכבת ה-flats מהסעיף הקודם. הכי למעלה נמצאת שכבת הדיו, וביניהן נמצאות השכבות שיוצרות את ההצללה – פירוט בהמשך. החצים הקטנים מראים שכל השכבות האלה הן clipping masks של שכבת צבעי הבסיס, שזה אומר שכל התוכן שיש בהן יראה רק בתחומי השכבה הזו (משמע: לא נצא מהקווים). את ה-clipping mask יוצרים כשעומדים על שכבה ולוחצים ctrl-alt-G.

Geek Road - coloring process: layers

2. השכבה הראשונה שאני פותחת היא שכבת התאמה של בהירות וקונטרסט: לוחצים על האייקון שמסומן שם בעיגול ובוחרים Brightness/Contrast. אז הופכים את השכבה ל-clipping mask כדי שתשפיע רק על שכבת הבסיס מעליה היא נמצאת. מכוונים את מידת הבהירות והקונטרסט בחלונית בהתאם לכמה חזקה רוצים את ההצללה על הדמות (כשהעין הקטנה דולקת אפשר לראות את השינויים על הציור עצמו). עכשיו ממלאים את המסכה בשחור כדי להעלים את כל ההצללות ולהתחיל מדף חלק, ובעזרת מברשת לבנה מתחילים פשוט "לצבוע צללים" בהתאם לדמות ולתאורה. אפשר לבחור במברשות שונות בשביל להשיג מראה שונה – למשל להצללה רכה או קשיחה יותר, או מברשות מעניינות כמו בהצללה של העצים.

Geek Road - coloring process 2: darks

עבודה עם מסכות די מבלבלת בהתחלה, אבל ברגע שעובדים איתן קצת קולטים את העניין. אפשר לראות את חלוקת השחור-לבן ב-thumbnail הקטן של המסכה שמוצמדת לשכבה: ה-adjustment שהגדרתי משפיע איפה שלבן, ובלתי נראה איפה ששחור.

3. השלב הבא הוא דומה, אלא שהפעם מוסיפים היילייטים, נגיעות של אור. תהליך העבודה הוא בדיוק אותו הדבר.

Geek Road - coloring process 3: lights

4. היתרון של שיטת העבודה הזו הוא שהיא מהירה; החסרון הוא שלפעמים הצביעה יוצאת קצת מתה, כי הכל מתבסס על גוון אחד שרק נעשה בהיר או כהה. אחרי שההצללות קיימות אני פותחת שכבה חדשה ומוסיפה גוונים נוספים איפה שאני מרגישה שחסר, לרוב בצבע העור. על הרמיוני כאן הוספתי קצת אדמומיות באף, בלחיים ובפרקי האצבעות, עם נגיעות עדינות של אדום/ורוד בשכבה במצב multiply.

Geek Road - coloring process 4: hues

5. בסוף, בשביל לחבר את הדמות לסביבה שלה ולתת לה נפח, אני מוסיפה לה קצת אור סביבתי בצבעוניות מתאימה בשכבה עם אטימות נמוכה. כאן התאורה העיקרית על הדמויות מגיעה מקדימה, אז נתתי להן אור אחורי עדין בגוון השמיים.

Geek Road - coloring process 5: backlight

אפשר להוסיף עוד מיליון שכבות התאמה עם גוונים שונים של הצללה, נגיעות אור, השתקפויות וכו', אבל מכיוון שיש כל כך הרבה פרטים בציור הזה, הרגשתי שהוא בהחלט עשיר מספיק גם ככה. כמו שהזכרתי קודם, היופי בשיטה הזו הוא שאפשר לשנות את כל אחת מהשכבות בלי לפגוע בכל העבודה: למשל להחליף את צבע הגלימה של הרמיוני במילוי צבע פשוט בשכבת הבסיס, בזמן שההצללות ישארו מעל ללא שינוי. לנוחיותכם, אפשר ללחוץ כאן ולהוריד PSD של הרמיוני עם כל השכבות, בטח יותר קל להבין כשרואים את זה לייב.

כך נראה הציור אחרי הצביעה, עם תוספת של עוד קצת שכבות התאמה למישורים שונים ולציור כולו בשביל לחבר את הצבעים יחד (Color balance זה כיף גדול, תנסו):

Geek Road - colored

05 – תיקונים

אחרי הדפסת נסיון, עידן ודניאל גילו כמה תקלות בצבע (הבאטמוביל למשל היתה כהה מדי והרבה מהפרטים שלה הלכו לאיבוד). תוך כדי התיקונים גם הוספנו עוד כמה פרטים אחרונים שפוספסו (הכיתוב על הטארדיס, הפנס של החיפושית) או שהזוג חשב עליהם בדיעבד (אני יכולה לפרט, אבל יהיה יותר נחמד לשחק מצא את ההבדלים).

הנה שוב הציור הסופי:

Geek Road - Final

וכך הוא נראה תלוי בדירתם הגיקית הנאה בלונדון:

Geek Road - on the wall Geek Road - on the wall 2

שאלות או הבהרות לגבי התהליך? סקרנות לגבי אלמנט כלשהו בציור? מי ינצח בקרב, באפי או האיש בשחור? אתם מוזמנים להביע דעתכם בתגובות!
אביב

אגדה אמיצה

יום שבת, 14 ביולי, 2012

עריכה: הוספתי עוד לינק רלוונטי למטה, וקצת הסבר על תהליך המחשבה לבקשתו של אריאל

לכבוד יציאתו לאקרנים של "אמיצה", המכללה הישראלית לאנימציה ערכה תחרות איור בשילוב עם פיקסאר. התחרות, "אגדה אמיצה", דרשה ממאיירים לשלב שלושה אלמנטים בציור: דמויות מסרט של פיקסאר, אגדה, וארץ זרה כלשהי. ביום שישי האחרון הוכרזו הזוכים על-פי שיפוטו של צוות שופטים מרשים (שכלל בין השאר את אנדרו גורדון, אנימטור בכיר בפיקסאר שלקח חלק בכל הסרטים מהשנים האחרונות), והציור שהגשתי זכה במקום ראשון!

אגדה אמיצה - עולם חדש

זה כבוד גדול לעבור בהצלחה תחת עינם הבוחנת של אנשים מפיקסאר ומצמרת האנימציה בארץ, והפרסים הם בונוס אדיר, ביניהם ספר האמנות היפהפה של אמיצה, והדפס אבן מקורי וחתום ע"י סטיב פילצ'ר, המעצב הראשי של הסרט. זה מסוג הדברים שצריך למסגר, אחרת מריירים עליהם ללא שליטה, ונהרס. חבל.

אגדה אמיצה - פרסים

שמרתי כמה צעדים מתהליך העבודה על הציור, שבטח יהיה די מוכר למי שעוקב אחרי הבלוג.

הרעיון

התחלתי מהדרישה השלישית בתחרות: בחירה של ארץ זרה כלשהי כמיקום הסצנה. מאצ'ו פיצ'ו היתה לי בראש, כנראה מאיזשהו חיפוש תמונות שעשיתי לאחרונה, ואז ניסיתי לחשוב איזו התרחשות יכולה להתאים שם, שתתן את הכבוד הראוי לנוף המרהיב הזה. זווית אוירית היתה קלאסית, ומה יותר אוירי מהשטיח המעופף של אלאדין?

בתור אלאדין ויסמין רציתי בהתחלה לקחת את מר וגברת אינקרדיבל, מהסרט האהוב עליי של פיקסאר, אבל היה בהם משהו שלא התאים לי לאופי הדמויות: בוב קצת מסיבי מדי לעומת אלאדין הצעיר והגמיש, והלן היא לא בדיוק נסיכה הרפתקנית שרוצה לראות עולם. שתי דמויות סוג-של-אנושיות אחרות של פיקסאר – וודי וג'סי – הסתדרו יותר טוב, וכבונוס, באז לייטייר כאילו נוצר להתחפש לג'יני.

נתתי לרקע המסו-אמריקאי להשפיע גם על העיצוב האופנתי של הדמויות, והמבנה הפלסטיקי המורכב של באז הפך (לפחות אצלי בראש אם לא בתוצאה הסופית) למן רובוט אבן חצי מכני חצי קסום של בני האינקה. סלינקי התווסף אחרון, כשהרגשתי שהציור צריך איזושהי הפוגה קומית קטנה, לא משהו שישר קופץ לעין, אלא סוג של הפתעה אחרי שממצים את הנושא העיקרי.

0. רפרנסים

איסוף תמונות עזר עבור כל האלמנטים בציור: מאצ'ו-פיצ'ו, דמויות פיקסאר הרלוונטיות, דוגמאות לתלבושות אינקה (או לפחות לקונספט המודרני הפופולרי שיש לנו לגביהן), ואפילו כמה שטיחים דרום אמריקאים. בקובץ המקורי הן לא מסודרות ככה, אלא מחולקות לפולדרים בהתאם לנושא, ופזורות באופן שיסתיר כמה שפחות מהחלק בציור שהן מתייחסות אליו, כדי שאוכל לראות גם את הרפרנס וגם לעבוד על הציור באותו זמן.

אגדה אמיצה - עולם חדש: רפרנסים

1. רישום

אני עובדת רק בפוטושופ, אבל החלק הזה דומה יחסית לעבודת עפרון (לפוטושופיסטים: מברשת קטנה עם שוליים קשים, שמשנה את שקיפותה בהתאם ללחץ של עט הוואקום). את הרקע ציירתי כמעט אחד לאחד לפי תמונת רפרנס, כי עם הריסות של בני האינקה לא מתעסקים. מתחת לדמויות היתה שכבת סקיצה מקושקשת הרבה יותר, רק כדי לסמן את המיקום שלהן, הגודל, והתנוחה הכללית.

אגדה אמיצה - עולם חדש: רישום

2. שחור-לבן

עם מברשת רכה וגדולה יותר אני מכניסה את ההצללות בציור בהתאם למקור האור. כדי לא לפגוע בשכבת הרישום, אני פותחת בשבילן שכבה חדשה ומעבירה אותה למצב Multiply, כדי שהאפורים לא יכסו את הרישום, אלא רק יכהו אותו איפה שצריך. אגב, אני כמעט תמיד עובדת על הרקע והדמויות בנפרד; ככה קל יותר להזיז, לשחק עם הצבעוניות ולעבד אותן בלי לחשוש לפגוע בשאר.

אגדה אמיצה - עולם חדש: שחור-לבן

3. צבע גס

איחדתי את שכבת הרישום ושכבת ההצללות לאחת. העברתי אותה למצב Multiply ומתחתיה פתחתי שכבה חדשה לצבע (שוב, הכל כפול: אותו תהליך לדמויות ולרקע בנפרד). כאן אני פשוט ממלאת צבע, בלי לדאוג יותר מדי לדיוק או לגוונים; רק שיהיה בסיס שעובד היטב. שכבת השחור-לבן בד"כ יורדת ל-80-90% אטימות, שלא יהיה כהה מדי.

אגדה אמיצה - עולם חדש: צבע גס

4. תיקוני צבע

בגלל ששכבת השחור-לבן יושבת ב-Multiply על הצבע, האפרוריות שלה מתפשטת בציור. בשביל לתקן את זה קצת אני משכפלת פעמיים את שכבת הצבע מעל שכבת השחור-לבן, ומשחקת איתן קצת:

אגדה אמיצה - עולם חדש: תיקוני צבע - שכבות

את הראשונה אני משנה למצב Color ומורידה את האטימות לאזור ה-30-40%. שכבה במצב Color שומרת על הניגודיות (בהיר/כהה) של כל מה שקורה תחתיה, ומשנה רק את הגוון. את השניה אני משנה למצב Overlay ומבהירה אותה (בעזרת הדיאלוגים Hue/Saturation או Brightness/Contrast), ומורידה לאזור ה-20%. עדיין לא הצלחתי להגדיר במילים מה שכבת Overlay עושה בדיוק…אבל אם משתמשים בה בצבעים בהירים זה יעיל מאוד להארת הציור, כמו עם אור שמש. מעל כל זה אני לפעמים מוסיפה שכבת Adjustment – במקרה הזה Color Balance – ומשחקת עוד קצת עם הצבעוניות. בשלב הזה הכל זה משחקים קטנים עד שזה נראה הכי טוב, לפחות באותו רגע. לפעמים אני יכולה לשחק עם הדברים האלה חצי שעה ולא להיות בטוחה אם זה נראה טוב יותר או פחות מקודם.

אגדה אמיצה - עולם חדש: תיקוני צבע

5. רינדור

אני יודעת, אני יודעת, פשוט להציג את זה כשלב הבא ולהגיד "עכשיו אני עוברת אט-אט על הכל עם מברשת רכה ומעבדת את העבודה הגסה למשהו יותר חד ומהודק" זה כמו שבוריס ולחו מסביר בספר ה"איך אני עובד" שלו: "ועכשיו אני מוסיף פרטים". לא שאני משווה את עצמי לבוריס ולחו חלילה; לי יש הרבה פחות יחסי עבודה עם גברתנים עירומים למחצה. אבל לצערי גם הפעם לא זכרתי לשמור תוך-כדי, ובכל מקרה אין כאן איזה טריק פוטושופ קסום: באמת מדובר בלעבור על כל הציור ולשייף, לחדד ולפעמים לצייר מחדש, תוך התייחסות למקור האור, לאור מוחזר מהסביבה, לחומרים השונים וכו'. את רוב העבודה אני עושה עם מברשת בעלת שוליים רכים שקל לערבב איתה את הצבעים שעל הקנבס, אבל בשביל אזורים שדורשים שוליים חדים, בד"כ פרטים קטנים ומדויקים, אני עוברת למברשת קשה יותר. אני מקווה שאזכור יום אחד להקליט תהליך עבודה באותם אמצעים חדישים של צילום מסך.

אגדה אמיצה - עולם חדש: רינדור

6. תיקונים, טקסטורות, פרטים

אחרי שהבסיס קיים ומרונדר, העבודה עוד לא נגמרה – עכשיו אני עוברת על הכל ורואה איפה צריך לתקן בקטנה. למשל: הזזתי קצת את ההר שמאחורי ג'סי, כי הרגשתי שהוא צמוד מדי למרכז המסה של הציור, ויהיה נוח יותר בעין אם הוא יתרחק שמאלה, לאזור הפתוח; הוספתי הצללות לרגלי ההר מימין, שהיה קודם שטח די גדול בהיר מדי שפגע באיזון הקומפוזיציה; ניפחתי את הזנב של באז-ג'יני למשהו ערפילי באופיו; הוספתי פיתוחים ודוגמאות על תכשיטים; חיזקתי עוד קצת את התאורה עם שכבת Overlay עדינה נוספת. בנוסף, פיזרתי טקסטורות בעיקר ברקע, וגם קצת על השטיח.

בשביל לעשות את זה אני מוצאת תמונה באיכות גבוהה של טקסטורה רלוונטית (דשא, אבן, בד וכו'; יש אתרים שמספקים קבצים באיכות גבוהה בחינם, והמשקיעים יכולים אפילו לצלם בעצמם), מניחה את התמונה מעל הציור, ומורידה לה את ה-Saturation כך שתהיה בגווני אפור בלבד. אז אני משנה את מצב השכבה ל-Overlay. אם התמונה המקורית היתה בהירה או כהה מדי היא עשויה לשנות את צבעוניות הציור, אז פותחים דיאלוג Brightness או Levels ומשחקים עם המחוונים עד שבקושי רואים הבדל בבהירות מול הציור המקורי. כדאי להוריד את האטימות ולעבד קצת את השכבה הזו כדי שתשתלב היטב בציור ולא תראה כמו הדבקה.

אגדה אמיצה - עולם חדש: פרטים

7. תיקוני צבע אחרונים

לבסוף (ואפשר לראות את זה גם קצת בשלב הקודם) אני עושה קצת תיקוני צבע על הציור כולו, כדי לאחד את הצבעוניות. שכבת Adjustment של Color Balance היא דרך די מוצלחת לעשות את זה, אבל זהירות: אפשר לבלות דקות ארוכות בלשחק עם המחוונים לכאן ולכאן, ולא לדעת מה טוב יותר.

אגדה אמיצה - עולם חדש: תיקוני צבע אחרונים

וזהו. פשוט סך הכל.

באופן משעשע, לאחרונה יצא לי לצייר ציור נוסף בתמת פיקסאר, עבור האתר עין הדג. דורון פישלר ערך שם ספיישל "גביע פיקסאר", להכתרת הסרט הטוב ביותר של האולפנים, וביקש ממני ציור שער עם כמה שיותר דמויות מהסרטים המתמודדים. את הפוסט המסכם והציור אפשר למצוא כאן.

תודה רבה למכללה לאנימציה, לפיקסאר שפרגנו לנו להשתמש בדמויות שלהם, לשופטים, ולמירית שהביאה את התחרות לתשומת לבי!

אביב

הגיקים מהמוסך

יום רביעי, 14 בדצמבר, 2011

דורון ניר מ-Garage Geeks פנה אליי לפני שבוע בהצעה שלא יכלתי לסרב לה: בקרוב יגיע לארץ מייק מורהיים, המנכ"ל ואחד המייסדים של חברת בליזארד, במסגרת סדרת מפגשי Meet the Industry Leaders של הקבוצה, והם זקוקים להזמנה מגניבה עם איור שמשלב אלמנטים בליזארדיים עם גיקים ישראלים ורוח הגראז'. והי, אם הוא יצא מגניב, אולי נדפיס וניתן אותה למייק, למזכרת. אני בטוחה שדורון אמר דברים נוספים (כמו למשל "זה צריך להיות מוכן תוך יומיים"), אבל בשלב הזה הייתי כבר עמוק בפנטזיה שמתחילה ב"הו, את ציירת את ההזמנה? זה מרשים מאוד, הממ!" ומסתיימת במשרה קבועה של מעצבת דמויות למשחק World of Warcraft, אז אולי פספסתי.

התחלתי מקומפוזיציה זריזה: שתי דמויות מ-WoW, מוקפות בפאנבויז שמנסים לתעד את הרגע המסעיר.

Blizzard Meetup Invitation - 1

הרישום של הדמויות עצמן (לא יצא לי לראות תמונות מאירועים קודמים של הגראז', אז הימרתי על הדמוגרפיה. בדיעבד נראה שיש שם דוקא לא מעט בחורות, שזה משמח).

Blizzard Meetup Invitation - 2

הצעד הבא: הצללות גסות, כדי לקבוע את פיזור הטונים הכללי בציור. בנוסף התגנב פנדרן, כמחווה להרחבה הקרובה של WoW (תראה, מייק, אני גם מציירת וגם עוקבת אחרי המשחק שלך! קח אותי איתך לקליפורניה!)

Blizzard Meetup Invitation - 3

תחילת הרינדור (עבודת נמלים של לעבד את ההצללות הגסות למראה הסופי בשחור לבן)

Blizzard Meetup Invitation - 4

המשך רינדור. בלאד אלפיות מקבלות צעד שלם משלהן.

Blizzard Meetup Invitation - 5

הלוק הסופי בשחור לבן. הרקע השתנה למשהו שיותר תואם ללוקיישן של הגראז'. רוצים לשמוע משהו מביך? בערך בשלב הזה חבר שלי הציע לי לסובב את התמונה ולעבוד על הציור ישר, ורק בסוף להחזיר אותה להטיה. לא חשבתי על זה לפני.

Blizzard Meetup Invitation - 6

שלב די מתקדם של צבע. בגדול אני זורקת שכבת Color מעל השחור-לבן ומתחילה למלא את הגוונים המתאימים. כמובן שיש אח"כ התאמות עדינות יותר ומשחקים על השכבה כולה, אבל זה הרעיון הבסיסי.

Blizzard Meetup Invitation - 7

האיור הסופי, עם קצת יותר מקום לטקסט למעלה ולמטה.

Blizzard Meetup Invitation - Final

אתם מוזמנים לבקר בעמוד האירוע בפייסבוק, ולהרשם אם בא לכם להגיע.

אגב אירועים בתחום המשחקים, ביום שישי ה-23 מתקיים אי-כנס בנושא משחקים בקיבוץ שפיים. מעמוד האירוע: "על פי מסורת האי-כנס, תוכנית הכנס נוצרת ביום הכנס עצמו, כאשר כל אחד מהמשתתפים מוזמן לרשום את שמו על הלוח ולתת הרצאה / פאנל /סדנה בכל נושא שיבחר – ובלבד שמדובר במשחקים." נשמע מגניב!

אביב

קשקוש מקושקש

יום שבת, 20 באוגוסט, 2011

עבודה קטנה, הזכויות שייכות ל-Medium Aevum. תהליך להנאתכם:

1. סקיצה בפוטושופ
Jaroos process - 1

2. שכבת multiply מעל, עם אור וצל גס
Jaroos process - 2

3. רנדר בשחור-לבן. בד"כ אני מכניסה צבע לפני השלב הזה ועושה את הרנדר עם הצבע, אבל לאחרונה מצאתי שהדרך הזו קצת מהירה יותר, אם כי צריך להזהר שהצבע אח"כ לא יוצא שטוח מדי.
Jaroos process - 4

4. שכבת color מעל השחור-לבן
Jaroos process - 5

5. פרטים ותיקונים אחרונים.
Jaroos process - 6

והציור הסופי:
Jaroos, Copyright 2011 of Medium Aevum

מקושקש, הבנתם?…כי יש לו…קשקשים.

אאאאאאאלף….וו

יום רביעי, 18 במאי, 2011

הפסטיגיק חוזר! תודה לכולם על ההצעות המוצלחות בו' ובכלל. אנצל את ההזדמנות להזכיר שא) אני בוחרת מילים בלי להתייחס למי שכתב אותן, אז לא צריך לקחת את זה באופן אישי אם השתמשתי/לא השתמשתי במילים שהצעתם; ב) אתם מוזמנים לכתוב משפטים בעצמכם אם זה משמח אותכם, אבל אני לא אקח אותם כפי שהם, כי ליצור את המשפט זה חצי מהכיף. מה גם שאם הייתי מנסה לצייר מה שחלקכם מציעים לפעמים, פוטושופ היה מפסיק לדבר איתי.

סדרת א-ב: ו - וישנו וולקני! וונדרוומן ויקטוריאנית! וולברין ויקינגי! וואלאבי וורלוק מהותיקן!

תכל'ס, הייתי קוראת את הקומיקס הזה.

אשמח לקבל הצעות למילים בז', אבל בואו נשמור על זה PG13!

למתעניינים בתהליך העבודה על האיור הזה (בדומה גם לג' וה'), המשך אחרי הביפ.

המשך…

קשקושון יום ראשון + מדריכי וידאו

יום ראשון, 27 במרץ, 2011

הפאלאדין הפוסט-אפוקליפטי. אם מעניין אתכם אני יכולה להעלות את תהליך העבודה עליו, למרות שהוא די דומה לדברים דומים שעשיתי בעבר.

Post Apocalyptic Paladin

מדריכי וידאו

קונספט ארטיסט בשם מאט קור פתח אתר עם מדריכי וידאו, שאמורים לכסות נושאים בסיסיים בציור ממוחשב. חלק מהמדריכים הם ארוכים ולהורדה בתשלום, אבל הרבה מהם נותנים טיפים פשוטים וחשובים בחינם:

Ctrl+Paint – אתר מדריכי וידאו