ארכיון פוסטים מהקטגוריה "שיתוף פעולה"

מכשף נייר

יום חמישי, 3 במאי, 2012

המכשף האדום - מגזרת נייר של יעל

לפני שנה פנתה אליי יעל, יוצרת מגזרות נייר מהצפון, ושאלה אם תוכל להפוך אחד מהציורים שלי למגזרת – משהו בסגנון הזה.

הסכמנו על המכשף האדום, שמסתבר שהוא אתגר רציני עם כל הקווים הדקים שבו, ודי שכחתי מזה מאז. השבוע, אחרי כמעט שנה, יעל חזרה אליי ושלחה צילומים של התוצר הסופי, שיצא נהדר. היא גם העלתה פוסט לבלוג שלה עם הסבר קצר על העבודה, ותקריבים של המגזרת:

לפוסט בבלוג "כשיצירה פוגשת חיים"

יעל, תודה! יצא מצוין =)

מפלצות המו”ד שלנו

יום ראשון, 23 בנובמבר, 2008

אני שמחה להציג את שיתוף הפעולה בין "בלון דיבור" לבין טקטיקה, בתקווה אחד מבין רבים. אני אישית מאוד נהניתי לקרוא את התיאורים של ערן; הם מכניסים את העבודות שלנו ישירות לעולם המשחק ומקימים אותם לחיים, ונראה לי שכמה אנשים יתעניינו לראות את ההבדלים בין מה שהם תיארו לעצמם לגבי המפלצת ובין ההתרשמות של ערן מהאיור. הבנתי ממנו שכשימצא את הזמן הוא יעלה כמה מפלצות נבחרות ל"יוזמה משופרת", מגזין הרשת של טקטיקה, בתוספת נתונים משחקיים. ברגע שזה יקרה אני מבטיחה לעדכן.

המפלצות שלנו (ציור ותחתיו שם ותיאור המפלצת):

עידן
מפלצת מבוכים ודרקונים - עידן
ענק שטנה
במו"ד, ענקים הם ילדיהם של הטיטאנים, יצורים שקשורים באופן הדוק ליסודות השונים, ומוצאם הוא בכבשן היסודות, מישור סוער שבו כל היסודות מסתחררים אלו בתוך אלו והולכים מכות ללא הרף. עמוק בתוך המקום הזה נמצא השאול, ממנו מגיעים השדים. ענק השטנה הוא ענק שהתקרב מדי אל השאול, והאופל הטמא שבה שינה אותו והפך את טבעו – הוא כבר אינו ישות יסודנית, אלא תפלץ מרושע שכל רצונו הוא להשמיד ולהרוס (לא שענקים רגילים הם חבר'ה ידידותיים במיוחד, אגב).

אביב איצקוביץ'
מפלצת מבוכים ודרקונים - אביב איצקוביץ'
פמוז (fmooz)
הפמוז הוא פיה (במובן של fey, כינוי לכל יצורי הפיה שמגיעים מהעולם הקסום שמכונה מלכות הפרא; לא fairy כמו טינקרבל) ערמומית ומזיקה, אם כי לא מנוולת – פשוט חמדנית. הפמוז מתמחה בחטף מהיר של חפצים, בין מהתיק, מהנדן, ואפילו מהיד. הפמוז מזנק במהירות בין העולם הטבעי למלכות הפרא, נעלם בין הערפילים שמפרידים בין המישורים – בתכל'ס, עבור בחור שעומד לידו, נראה שהוא נעלם בענן ירקרק ומופיע מחדש במקום אחר, בן רגע. הוא חוטף את החפץ שמושך את תשומת ליבו ונעלם שוב למקום מסתור קרוב, מזנק בשיגור ממקום למקום.

פטרי
מפלצת מבוכים ודרקונים - פטרי
יסודן בזלת-חימה
אחד היצורים המוכרים ביותר בכבשן היסודות הוא הישות רבת העוצמה המכונה יסודן. זהו שילוב ספונטני בין שני יסודות, שהתמזגו יחדיו לצורה המזכירה תבונה וחיים. רוב היסודנים חושקים רק בדבר אחד – לגרום הרס. ככה זה כבשן היסודות, אנטרופיה FTW.
יסודן בזלת החימה הוא שילוב של אדמה ואש, הנוצר במצבים מסוימים מאוד: כאשר שכבות בזלת קשות מתחככות ונשברות תחת התפרצות געשית. הלבה זורמת בתוך גופות ונשפכת ממנו עם כל הנפה של זרועותיו ועם כל מכה שנפערת בגופו. הוא מכה באגרופיו החדרים ורבי העוצמה ללא הרף, עד שמרוב נזק שחטף הוא כבר לא מסוגל לשמור על שלמותו, ואז הוא מתפרץ כמו הר געש קטן וממטיר לבה וסלעים משוננים לכל עבר.

מפלצת מבוכים ודרקונים - פטרי
שד אחיתופל
כל השדים, ללא יוצא מן הכלל, הם יצורים פראיים ואכזריים שמעוניינים אך ורק בהרס הבריאה כולה. מקורם הוא בשאול, המקום הנורא ביותר בכל כבשן היסודות. בכך הם נבדלים מהשטנים, שהם יצורים תככניים ועדינים, שזוממים להשחית נשמות אנושיות, בדרך כלל באמצעות טריקים מלוכלכים וחוזים מנוולים. שדים ושטנים די שונאים זה את זה.
האחיתופל הוא זן של שדים תבוניים יחסית, אם כי מבחילים למדי. הם זוחלים על גחונם ומעכלים כל מה שבדרכם, אך הם רעבים במיוחד לתקוותיהם של בני התמותה, אותן הם מחשיבים כמעדן של ממש. האחיתופל יוצא דופן מאחיו השדים בכך ש(לעיתים) הוא עוצר לרגע ואפילו מתכנן תוכניות, במקום פשוט להסתער על מקור המזון הקרוב ביותר. מטרתן של אותן תוכניות היא להעניק תקווה לבני אדם – זאת על מנת שהאחיתופלים יוכלו לאכול אותה אחר כך.
האחיתופל מעדיף להישאר בשולי הקרב, בשל מהירותו הנמוכה וגופו הספוגי. הוא מיידה באויביו יאוש והבזקים קורנים, ואם מישהו בכל זאת מתקרב אליו מדי, הוא ניזון על מחשבותיו וגופו כדי לרפא את עצמו.

בן פלגי
מפלצת מבוכים ודרקונים - בן
ינשוף חרדה
מוצאם של ינשופי החרדה הוא בצלמוות, העולם הקודר אשר מקביל לעולם הטבעי, המקום אליו הולכות נשמות המתים. זהו מקום מבאס ומורבידי, וינשופי החרדה ממשיכים את אותו הקו.
ינשוף חרדה עף מעל לשדה הקרב, נמנע מלנחות. נוכחותו מבשרת את מותם הבלתי נמנע של הנוכחים, והיא מספיקה כדי להחדיר בהם תחושת אימה עזה. אז הוא מבצע גיחות ומשסף את אויביו עם קרנו החדה ושיניו – לינשוף החרדה אין פה, שכן הוא אינו אוכל, אך השיניים שלו חדות מספיק כדי לקרוע דרך רוב השריונות.

מפלצת מבוכים ודרקונים - בן
שד בארלוגה רב זרועות
התמונה הזו דומה כל כך לזו של שד הבארלוגה (שמופיע במגדיר המפלצות של מו"ד), שנראה שעדיף פשוט להתבסס עליו ורק להגדיל את כמות הזרועות שלו =)

אנוש בר-טור
מפלצת מבוכים ודרקונים - אנוש
רודף חלומות אסטרלי
רודף החלומות הוא סוג של שיקוץ, אוסף של ישויות שנוצרו במהלך המלחמה הגדולה בין האלים לקדמונים, בתחילת הזמן. רודף החלומות נותר רוב הזמן בים האסטרלי, נע בערפילים שבקרבת העולם הטבעי, משם חלומותיהם של בני התמותה נראים לו כמו מגדלורים גדולים וזוהרים. הוא חודר אליהם ומרסק אותם מבפנים, בעיקר בגלל שהוא יכול.
בקרב, רודף החלומות יכול לזנק לתוך שכלם של אויביו ולעשות שם שמח. הוא חמקמק ומהיר, מתקיף בשיניו האדירות ונמלט אל הים האסטרלי מדי כמה שניות, כדי להמנע מפגיעה.

אסף קרס
מפלצת מבוכים ודרקונים - אסף
לטאיש קדום, כבול שבועה
הלטאישים הם גזע של יצורים דמויי אדם, פראיים ואכזריים. כפי שנרמז משמם, הם נראים כמו לטאות גדולות ההולכות על שתיים. שני הזנים הנפוצים הם ירוק-הקשקש ושחור-הקשקש, אך הם קטנים וחלושים לעומת הלטאיש הקדום, זן של יצורים מגודלים ונדירים, שחיים באופן פרמיטיבי אפילו יותר מדודניהם החיתיים. נאמר שהלטאיש הקדום הוא אבי-אביהם של כל הלטאישים, מקור הגזע כולו.
תרבותם של הלטאישים הקדומים אומנם פרימיטיבית בבסיסה, אבל גם מורכבת להפליא. לטאיש קדום לעולם לא יתן את מילתו, מתוך אמונה שהיא אינה שייכת לו, אלא לרוחות הטבע – רק הטבע מבטיח תמיד את שקיים, וחוזר על ארבע עונות השנה שוב ושוב, במחזור בלתי פוסק. לטאיש קדום יתן את מילתו וישבע רק למען מטרה אישית אדירה כלשהי, כמו נקמת דם, כפרה, או משהו דומה. כשהוא עושה זאת, הוא כובל לעצמו גוש סלע בשרשרות ברזל, ויוצא למסע אישי במטרה להגשים את שבועתו.
בקרב, הוא משתמש באותו גוש סלע ככלי נשק, ונלחם בתעוזה אדירה – הרי לא יתכן שיכשל ויפול בקרב, שכן איש לא יכול לעצור את כוחה של שבועה.

אביב אור
מפלצת מבוכים ודרקונים - אביב
נדל משורין ענק
בין אם זהו ניסוי שהשתבש או סיוט שהתגשם ישירות מתוך המרחב שמעבר (מישור קיום מרוחק שבו הטירוף שולט והזוועות מחרידות במיוחד), כולם מסכימים שהנדל המשוריין אינו בדיוק הדבר הכי טוב לפגוש במערות. הגרסה הענקית שלו נחמדה אפילו פחות.
מילא אם היה רק משוריין – ובמידה כזו, שחרבות בקושי חודרות דרכו וברקים קסומים ניתחים בחזרה לשולח אותם – אבל למרבה הצער, הוא גם רעיל להחריד. ומילא אם היה רק רעיל ומשורין, אבל מה לעשות, מסתבר שהוא גם אוהב להסתובב בקבוצות. ומילא על כל זה, מלבד העובדה שזהו גם יצור ערמומי למדי, שאורב בכוונה באזורים בהם שריונו מעניק לו הסוואה המזכירה את קירות המערה.
כאילו אפלת המעמקים לא היתה מסוכנת מספיק.

מפלצת מבוכים ודרקונים - אביב
נקמת חורש
נקמת החורש הוא יצור פיה שמקורו במלכות הפרא, אבל ניתן למצוא אותו גם ביערות עתיקים בעולם הטבעי. זהו התגלמות רוח היער, שמטרתה לשמור על חיי היער מפני פולשים. נקמת החורש אינו בררן במיוחד: כל ישות שאינה חית יער טבעית או יצור פיה, נחשבת בעיניו לפולש.
כוחו העיקרי של נקמת החורש, הוא השפעתו על הצמחיה סביבו. העצים עצמם יקומו וילחמו בשבילו, העשב יעלה ויתפוס ברגלי האויבים, ואפילו חיות פרא שונות יתאספו אליו אינסטינקטיבית ויעזרו לו בקרב. נקמת החורש קיים כדי לפגוע, הוא מייצג את כוחו הברוטלי של הטבע, פיזי וטהור. הוא נוטה להתקיף באופן מאוד אישי, להתמקד באויב אחד ולמחוץ אותו בחייתיות.

מאור (king homer)
מפלצת מבוכים ודרקונים - מאור
דם דרקון מג מוות
התמונה מזכירה למדי את הגזע של דמי הדרקון, שקיים כבר בשיטה, מלבד שהם לעולם אינם סגולים. במקרה הזה, קל לדמיין שדם הדרקון הספציפי הזה זכה לגוון עורו הלא שגרתי בגלל שהוא מתעסק הרבה עם מוות, ולפי כדור האנרגיה, כנראה שבאופן מאגי.

LeoJr
מפלצת מבוכים ודרקונים - LeoJr
נגוע-שד
נגוע-שד הינה תבנית חדשה שניתן להוסיף לכל יצור טבעי תבוני. יצור נגוע-שד הינו יצור רגיל – לרוב דמוי אדם, אם כי לא בהכרח – שהושחת בידי מוקד רשע שדי רב עוצמה, או שאחד מהוריו היה שד בעצמו. הכוח השדי הטמיע עצמו בגופו באופן מוחלט, ואין לו כל תקנה.
בתמונה: קנטאור נגוע-שד

שוב תודה רבה לכל המשתתפים.
אני מקווה שהיה מגניב.

אביב

The Depths – איור משותף

יום שני, 21 ביולי, 2008

התהליך של הציור הזה היה מעניין, כי הוא התחיל מסקיצה מגניבה של פטרי שלא היה בה תמנון ולא היתה מתחת למים, ואת הלוקיישן והסיפור הוספנו תוך כדי. מגניב לגלות שקומפוזיציות מגניבות וסיפורים מעניינים יכולים להווצר גם "במקרה" ולא רק בעזרת תכנון מקדים.

צעדים קטנים בחזרה לקומיקס

יום רביעי, 16 ביולי, 2008

הזכרתי לפני זמן לא רב שאני פנסילרית בראש ובראשונה, אבל עברו כשמונה חודשים מאז שהפסקתי לצייר את וי בריבוע, והרבה יותר מזה מעמוד הקומיקס האחרון שסיימתי, והגיע הזמן לחזור קצת לסטוריטלינג. ב-Conceptart.org רץ אתגר קומיקס שבועי (סוג של), שבדומה לשאר האתגרים מציע נושא ונותן חופש לכל אחד לפרש אותו בדרכו, בצורת 2 עד 6 עמודי קומיקס סטדרטיים, וכתרגיל לקחתי על עצמי את הנושא האחרון: Strange Bedfellows.

הנושא לקוח מהמחזה השייקספירי The Tempest: אחרי סערה בלב ים, טרינקולו נשטף לחוף אי בודד. בשביל להסתתר מהרוחות והגשמים, הוא מוצא מחסה עם חצי אדם חצי מפלצת, ומעיר על כך "Misery acquaints a man with strange bedfellows". לקחתי את המקור והלבשתי עליו settings בהשראת בית מטבחיים 5 של קורט וונגוט שסיימתי רק שלשום לקרוא (אחלה ספר). לפניכם שלב הפנסילינג (זה עדיין פנסילינג אם זה נעשה בפוטושופ?) של שני עמודים מתוך שלושה (יש לקרוא משמאל לימין כמובן).

1.   2. 

ועוד ציור תוצרת פטרי-את-אביב:

לדעתי זה הטוב ביותר עד היום. פטרי עשה עבודה יפהפיה עם הפנים שלהם והרקע, שהיה פנטסטי לראות אותו נבנה מסביב לדמויות.

couple_with_guns_process.gif

והמלצה לסיום:

לכו לראות את קונג פו פנדה. הוא פשוט מצוין, לא רק ביחס לסרטי אנימציה, אלא גם ביחס לסרטי קונג פו. ולסרטים בכלל.

עמל סוף השבוע

יום שני, 14 ביולי, 2008

ציור משותף של פטרי ושלי מסוף השבוע + תהליך:

וכניסה חפוזה ל-CHOW החדש של conceptart, שהפעם מבקש לעצב את דמותו של סמוג הדרקון מההוביט.

Uriel

יום שלישי, 1 ביולי, 2008

עוד שיתוף פעולה עם פטרי, ובהזדמנות זו, קפצו לראות את האנימציות המתוקות עד כאב שהוא עושה עכשיו באינקרדימייל לקראת Halloween.