ארכיון פוסטים מהקטגוריה "קומיקס"

עד ארבעה שחקנים

יום ראשון, 18 בינואר, 2015

זהו, זה קורה.

אי אילו שנים אחרי שירת הברבור של וי בריבוע, כמה חודשים אחרי שערן ואני החלטנו (בעידוד מוסרי וכספי של קמפיין המימון של על כתפי גמדים) להתחיל וובקומיקס חדש, ימים ספורים אחרי שהבנו "אלוהים אדירים אנחנו צריכים לעלות לאוויר עוד ימים ספורים", הוובקומיקס החדש שלנו, עד ארבעה שחקנים, עלה לאוויר.

עד ארבעה שחקנים

את הגרסה האנגלית שלו אפשר לקרוא כאן: www.uptofourplayers.com

הגרסה העברית מתארחת באתר של הגמדים, אבל עדיין יש לה כתובת יפה משלה: www.uptofourplayers.co.il

אפשר לעקוב אחרינו בפייסבוק ובטוויטר כדי לקבל עדכונים, ואנחנו כמובן נשמח מאוד לתגובות, לייקים, ריטווטים, שיתופים וכל מילת באז אחרת שתעזור להפיץ את הקומיקס, כי מלבד ההנאה שביצירה והוספת תוכן לאינטרנט, הידיעה שיש קהל שצורך אותו היא מוטיבציה משמעותית עבורנו.

בואו נקווה שזו תחילתו של מסע ארוך, משעשע ומופלא.

אביב

עלילות עלילון, חלק ב'

יום ראשון, 11 בינואר, 2015

בעוד כשבוע יעלה עד ארבעה שחקנים, הקומיקס החדש של ערן אבירם ושלי, ואנחנו מנצלים את הימים שנותרו להרהורים בעבר, בהווה ובדרך שביניהם. ערן כתב בבלוגו טקטיקה על איך הגענו בעצם ליצור את הוובקומיקס הזה, והעלה זכרונות מימים עברו. עכשיו תורי!

רוצה לעשות וובקומיקס?

שיתוף הפעולה היצירתי הראשון של ערן ושלי היה וי בריבוע, וובקומיקס שרץ באתר משחקי המחשב ויגיימס. הייתי בחודש האחרון של השירות הצבאי כשערן ואמיר לוטן, העורך הראשי דאז של ויגיימס (ולימים הארט דירקטור שלי בעבודה על משחק הפייסבוק של משחקי הרעב), פנו אליי עם ההצעה, וכמאיירת גיימרית צעירה לא יכולתי שלא להסכים. באמת. הכוחות שממעל היו מחסלים אותי בו במקום אם הייתי אומרת "לצייר קומיקס גיקי? באתר גדול ומוכר? בתשלום? לצד חברי הטוב? עם חופש אמנותי די מוחלט? לא תודה! לא הקומיקסאית הזו."

ואכן היה לנו חופש יצירתי, שהלך וגדל ככל שהקומיקס צבר ותק. אחת הפעמים הבודדות שאני זוכרת שהעורך הראשי הטיל וטו היתה בסטריפ הראשון שאי פעם ציירתי, שעולה כאן לרשת בפעם הראשונה:

וי בריבוע - הסטריפ שלא עלה

הוא לא התלהב מסגנון הצביעה לסטריפ הזה, ולקומיקס באופן כללי. מאוחר יותר קיבלתי ממנו אימייל עם הכותרת "יופי של צביעה", שורת הטקסט "אנחנו יכולים לעשות כזה?", ושני קבצים מצורפים של סטריפים מהממים ביופיים מהוובקומיקס המצליח Penny Arcade. בראש חשבתי "אין שום סיכוי שבעולם", למייל הגבתי "ננסה", והסטריפ הבא – והראשון שהתפרסם, עד כמה שזה נראה מוזר – יצא ככה:

וי בריבוע - הסטריפ הראשון
[הסטריפ המלא]

לא בדיוק העבודה המהוקצעת והחיננית של מייק קרהוליק, אבל הי, גם הוא התחיל איפשהו.

הדמויות

בערך חודש וחצי אחרי שהתחיל הקומיקס היתה לנו בדיחה שדרשה שתי דמויות גנריות של גיימרים, ובלי שידענו נוצרו הדמויות הראשיות שלנו.

וי בריבוע - ההופעה הראשונה של הדמויות

די מהר החבר'ה התחילו להופיע בכל בדיחה שעסקה בגיימרים ופיתחו אישיות. אחרי כמה חודשים אחד מהם אפילו כיכב בנסיון הראשון שלנו להכניס עלילה מתמשכת על פני כמה סטריפים, ובסוף השנה הראשונה הם כבר נראו שונים מאוד מההופעה הראשונה והחפוזה שלהם.

וי בריבוע - איך הדמויות השתנו

כשיכולנו להעלות קומיקס כזה, היה ברור שירון ורועי (על שם חברים משותפים) הם דמויות ראשיות.

הסיפור

רוב הסטריפים בוי בריבוע (שם שהגיע כשנהיה ברור שהקומיקס עומד בפני עצמו והוא כבר לא רק "הקומיקס של ויגיימס") היו בדיחות שעמדו בפני עצמן, אבל לאט לאט נוצרו בדיחות רצות וממים שהפכו לחלק מחיי הדמויות, כמו הדיסקומבבולטור שהלך וקרם עור וגידים, או יוליה שהופיעה בפעם הראשונה כבדרך אגב, ואז הצטרפה לקאסט באופן די קבוע ואפילו הדוק.

וי בריבוע - דיסקומבבולטור

פה ושם העזנו והתחלנו ברצפים של כמה סטריפים שממש בונים עלילה מתפתחת, למשל כשירון התחיל את קמפיין השיווק של הדיסקומבבולטור ודמות חדשה כמעט הצטרפה לקאסט בעקבותיו. קיבלנו את התחושה שהקוראים לא מתים על קווי העלילה האלה, והבא שניסינו, מופרך אפילו בסטנדרטים של וי בריבוע, היה כנראה קפיצת הכריש (או התנין) של הקומיקס. אבל הי, לפחות היינו מודעים לזה.

וי בריבוע - התמסח שתום העין

היה שלום, וי בריבוע

וי בריבוע נגמר בגלל חוסר זמן ואנרגיות, אבל בחיי, גם היום אני עדיין משועשעת מכמה מהדברים שעשינו, ואם אנשים היום עדיין זועקים "זה זז כשמזיזים אותו!" בתגובות פייסבוק, כנראה ששעשענו עוד כמה. 

חלק מהסטריפים אפילו עשו סבבים באינטרנט ועדיין צצים מדי פעם, גורמים לנו לסטור לעצמנו מנטלית על שלא הטמענו שורת זכויות יוצרים או לינק בכל קבצי הקומיקס – אחד הלקחים שלקחנו איתנו ל"עד ארבעה שחקנים".

וי בריבוע - You are not prepared

מעט על הארט

הסטריפים הראשונים של וי בריבוע צוירו ביד ונסרקו לפוטושופ, כמו בימי הביניים. די מהר עברתי מציור הסטריפ במלואו ובפירוט בעפרון לסקיצות יותר חפוזות, ועד לקשקוש מהיר של אלמנטים והרכבתם בסדר הנכון כבר בפוטושופ.

וי בריבוע - סקיצה לסטריפ שלא עלה מעולם וי בריבוע - סקיצה בעפרון וי בריבוע - סקיצה בעפרון

זכרתי שדי מהר זנחתי את העפרונות ועברתי לסקיצות דיגיטליות, אבל כשחיפשתי שלבי עבודה בקבצי וי בריבוע ישנים התפלאתי לגלות שרוב הסקיצות שלי לא היו יותר מורכבות ממשהו כזה:

וי בריבוע - סקיצה דיגיטלית
[לסטריפ המלא]

לקראת הסוף הן נהיו קצת יותר מפורטות, כנראה כי רציתי לשמור על קונסיסטנטיות במראה הדמויות הקבועות:

וי בריבוע - סקיצה דיגיטלית

אבל נראה שבאופן כללי סמכתי הרבה יותר על כישורי האינק החופשי שלי מכפי שאני עושה היום, כי הנה סקיצה לעומת ארט סופי של מתנה שציירתי ליום הולדת של חברה טובה לפני כמה חודשים:

דרוגו

אולי גילי המופלג גרם לי להיות זהירה ופחדנית יותר עם דיו (שהוא דיגיטלי ואפשר למחוק ולשנות אותו כמה שרוצים, כן?), או פרפקציוניסטית מדי בשביל להמשיך ישר לקו הסופי בלי לקבל אישור על הסקיצה מהארט דירקטור בראש. אולי יכול להיות מעניין לנסות לחזור לעבודת דיו ישר על קשקושים בלתי ברורים.

זה בהחלט משהו לחשוב עליו בעבודה על הקומיקס החדש, שעליו אדבר סוף סוף בפוסט הבא.

אביב

היתכן וובקומיקס חדש מיוצרי "וי בריבוע"?..התשובה בפנים!

יום שני, 20 באוקטובר, 2014

בתור אחת מיוצרי "וי בריבוע", קומיקס הרשת שרץ באתר ויגיימס במשך כשנתיים, צבר קהל מעריצים לא קטן ואף טבע מטבעות לשון שהפכו לחלק אינטגרלי מהשפה העברית (בערך), אני יכולה לומר:

…אולי!

למעשה, זה תלוי בכם.

וי בריבוע

נותרו עוד שישה ימים לקמפיין מימון ההמונים של הפודקאסט "על כתפי גמדים". גולת הכותרת שלו – מרתון משחק התפקידים "צריח הברקת" – עבר בהצלחה ואפשר לצפות בכל 12 השעות שלו כאן, אבל עדיין מתווספות תמורות מגניבות בעבור ההשקעה, ואף פורסם יעד בונוס חדש: אם הקמפיין יגיע ל-10,000 ש"ח, ערן אבירם ואני נתחיל לעבוד על וובקומיקס חדש שפונה לקהל שחקני תפקידים וגיימרים בכלל. וובקומיקס! חדש! שפונה!

אם אהבתם את וי בריבוע ואתם רוצים לראות משהו חדש זז כשמזיזים אותו, אם אתם חובבים וובקומיקס, משחקי תפקידים, יצירה ישראלית, איורים שלי, כתיבה של ערן או דברים מצחיקים באופן כללי, הכנסו למימונה ועשו את הדבר הנכון.

אביב

 

סינגולריות 1885 אהוי!

יום שישי, 14 במרץ, 2014

ערן אבירם ואני עובדים כבר אי-אילו שנים על נובלה גרפית המתרחשת בלונדון הויקטוריאנית, ששמה הזמני (שככל הנראה יהפוך לקבוע) סינגולריות 1885. לפני יותר משנתיים סיימנו את הפרק הראשון בהתרגשות וגאווה רבות, ומאז קצב ההתקדמות שלנו צנח לאזור ה"בכלל לא", מסיבות גאוגרפיות, תעסוקתיות ואחרות.

לפני שלושה חודשים עברתי לגור בלונדון, במרחק של כחמישים דקות נסיעת רכבת מביתו של ערן: שיפור משמעותי על חמש שעות הטיסה שהפרידו בינינו קודם. ההחלטה לחזור לעבוד על סינגולריות היתה ברורה מאליה, אבל במקום להמשיך ליצור עוד ועוד עמודים למגירה, בחרנו לבדוק מה האופציות שעומדות מול יוצרי קומיקס שרוצים גם להפיץ את יצירתם. בירורים באינטרנט ובמספר חנויות קומיקס סיפקו לנו כמה שמות של חברות הפצה שמקבלות הצעות מיוצרים עצמאיים, ומכיוון שכבר היו לנו 32 עמודים מוכנים ותכנון ברור לגבי המשך הספר, לא היינו צריכים להוסיף עוד הרבה בשביל לעמוד בדרישות ההגשה שלהן. הוספנו כריכה מושכת עין, זרקנו פנימה כמה פוסטרים, ואנחנו מוכנים להשיט את ספינתנו על פני הים ולראות מה היא תעלה בחכתה…או מטפורה ימית אחרת.

ביום ראשון נקפוץ לסופר קומיקון, אחד מכנסי הקומיקס שנראה שיש כאן כל שבועיים בערך, ונפנה לכמה מנציגי חברות ההפצה שיהיו שם באופן אישי. בינתיים אני יכולה להראות את החבילה הנהדרת שקיבלנו מהמדפיסים, אחלה חבר'ה שעובדים עם הרבה יוצרי קומיקס עצמאיים באנגליה.

סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס
סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס סינגולריות 1885: פרק ראשון מודפס

והנה תהליך עבודה קצר על הכריכה, שהיא הדבר היחיד שבאמת יצרנו מאפס עבור ההגשה:

סינגולריות 1885: כריכה - רעיונות סינגולריות 1885: כריכה - רעיונות #2

סינגולריות 1885: כריכה - עפרון

סינגולריות 1885: כריכה סופית

נקווה ליום מוצלח בסופר קומיקון, ואם לא יהיו הישגים מקצועיים אז לפחות נראה תחפושות יפות ודוכנים שווים.

פורים שמח!
אביב

 

ארינאה ברעננה

יום ראשון, 10 במרץ, 2013

בשבוע הבא במסגרת "אוגדן ארינאה מטייל ברחבי הארץ", אנחנו נהיה בסניף קומיקס וירקות ברעננה.

ארינאה ברעננה

אתם מוזמנים לפגוש אותנו ולרכוש את האוגדן אם לא הזדמן לכם עדיין, ביום ראשון ה-17/03, בין 11:00 ל-17:00 בקומיקס וירקות, אחוזה 125 רעננה.

בנושא אחר, עברתי לאחרונה לשירות אחסון חדש, אז אם אתם נתקלים בבעיות בבלוג או באתר, אשמח אם תודיעו לי כדי שאוכל לבדוק ולתקן.

נתראה!
אביב

ארינאה בחיפה

יום שני, 18 בפברואר, 2013

ההשקה של ארינאה בקומיקס וירקות היתה חגיגית ומוצלחת, אבל ברור לנו שלא כולם יכולים להגיע לאירוע אחד ביום אחד ספציפי. ערן ואני נמשיך לעשות דוכנים בחודשים הקרובים, וכמובן נעדכן בכל פעם לגבי התאריך והמקום.

הפעם אנחנו מגיעים לחיפה, במסגרת פסטיבל פסטיקומיקס במרכז פנורמה. הפסטיבל הוא בשבוע הבא, בימים ראשון ושני ה-24-25 בפברואר, ואנחנו נהיה שם בדוכן במהלך יום ראשון; בואו להשיג לעצמכם אוגדן אם עדיין לא היתה לכם הזדמנות, או סתם להגיד שלום. חוץ מאתנו יהיו בפסטיבל עוד יוצרים רבים, עם תערוכות, סדנאות, דוכנים והרצאות, והתוכניה המלאה תפורסם בעוד יומיים.

פסטיקומיקס חיפה

נתראה!
אביב