ארכיון פוסטים מהקטגוריה "פרוייקטים"

איור, אוכל ואי אילו אחרים

יום רביעי, 4 במאי, 2016

התחלתי פרוייקט איור חדש לפני כמה חודשים, שוב על בסיס פאנארט ולפי ה-ABC. זו מסגרת טובה בשביל לגרום לי להמשיך לצייר: סדרתית, עם נקודת סיום ברורה, וחוץ מזה פתוחה לחלוטין; לכן אני תמיד מוסיפה איזה "כלל" נוסף או שניים, כדי לפקס את עצמי. בפעם הקודמת זה היה שתי דמויות לכל אות, כשבין כל שתיים עוקבות יש קשר סודי כלשהו. הפעם זה דמות, פועל ואוכל מגודל כלשהו, כולם באותה אות כמובן. משונה אצלי בראש, אבל גם מאוד מאורגן.

הנה חמש האותיות הראשונות. בימים עברו הייתי מעלה כל אחת מהן לבלוג בפוסט משלה, אבל עם כל אופציות השיתוף המהירות שיש היום זה מרגיש מעיק יותר מתמיד להתחיל פוסט שלם עבור כל איור ואיור. זו הדרך שלי לרמוז לכם לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלי אם אתם רוצים להשאר מעודכנים.

א-ב-נשנושים: A א-ב-נשנושים: B א-ב-נשנושים: C א-ב-נשנושים: D א-ב-נשנושים: E

מה עוד חדש, מה עוד חדש…

עד ארבעה שחקנים

אנחנו בדיוק מתחילים קשת עלילתית חדשה בעד ארבעה שחקנים. היא עוסקת בכנסים, פאנדום, קוספליי ומשפחה, ויש בה הרבה חישוקים צבעוניים. ממש הרבה. הרבה יותר משהייתי שמה אם הייתי חושבת מראש כמה זמן יקח לציר את כולם בכל פאנל מחדש. אבל מה שלא מחסל – מחשל; או לפחות גורם לסלידה עזה מצבע סגול. אגב, אם אתם מעדיפים לקרוא את הקומיקס בעברית, זה אפשרי באתר של הגמדים.
עד ארבעה שחקנים 76: קומי קומי

Noisy Person Cards

ג'יימס וקאט, מהפודקאסטים וואן שוט וקמפיין, שבוודאי הזכרתי בעבר, נמצאים בעיצומו של פרוייקט מימון בקיקסטרטר למשחק החדש שלהם NPC – Noisy Person Cards, משחק מסיבה ליצירת קולות מוצלחים לדמויות. ניסינו את גרסת הבטא בעד ארבעה שחקנים (אפשר לראות אותנו עושים קולות מצחיקים כאן) וזה כיף גדול, אז אני מאוד מחכה למוצר הסופי, שיכלול הרבה יותר קלפים, חלקם מאוירים ע"י מגוון אמנים ואני ביניהם. הנה עמוד הקמפיין שלהם בקיקסטרטר, ואם זה נשמע כמו משהו שעשוי לעניין אתכם, אולי תזרקו עליהם כמה דולרים.

וללא קשר למשחק, ציירתי גם עוד קצת פאנארט לחבורת ה-Edge of the Empire שלהם בפודקאסט קמפיין, תחת השפעות זוטרופוליס ברורות. איזה סרט מעולה, הא?

צוות המיינוק הפלאפי

נתראה…עוד כמה חודשים, מסתבר!
אביב

אינקטובר 2015

יום רביעי, 4 בנובמבר, 2015

אוקטובר הסתיים לפני כמה ימים, אז עכשיו אני יכולה להגיד בבטחון – ובהשתאות – שצלחתי את כל 31 הימים של אתגר אינקטובר.

אינקטובר הוא יוזמה מגניבה של אחד ג'ייק פרקר, שמאתגרת אמנים לצייר ציור דיו אחד ביום לאורך חודש אוקטובר. למה? אני לא בטוחה. אבל מכיוון שאני לרוב מתקשה למצוא את המוטיבציה לצייר מחוץ לעבודה או למסגרות אמנותיות אחרות, אני אוהבת אתגרים כאלה: הם מעודדים אותי לעשות את המאמץ להתחיל לצייר במקום סתם לבהות במסך כזה או אחר בסוף היום, והם לא יותר מדי תובעניים או ספציפיים כך שהם הופכים למטלה יותר מאשר שעשוע.

ניסיתי את אינקטובר בפעם הראשונה בשנה שעברה, בהצלחה של קצת יותר מ-50%. השנה, בנוסף לשאיפה לסיים את כל 31 הימים, אתגרתי את עצמי עוד יותר והחלטתי להשתמש רק בדיו: אפילו הסקיצות המקדימות נעשו עם עט כדורי. בתור מישהי שאוהבת ללכת על בטוח – גם באמנות וגם בחיים – זו לא היתה משימה פשוטה, אבל אני שמחה שהלכתי איתה עד הסוף. ההשלכות היו מעניינות: מצד אחד זה גרם לי לתכנן יותר מראש ולחשוב לפני שאני מתחילה לזרוק קווים על הדף, ומצד שני זה דחף אותי להיות נועזת והחלטית יותר, לקבל טעויות ולמצוא דרכים יצירתיות לשלב אותן בציור.

הנה כמה מהציורים שאני מחבבת במיוחד, ואפשר לראות את השאר באלבום בעמוד הפייסבוק שלי. מה הציור החביב עליכם?

Inktober 02: Dinner Inktober 05: Mad Moxxi Inktober 24: Bite Inktober 30: Gus the Entrailtainer Inktober 19: Audience-Participation Pony

דמויות A-Z, פוסט סיכום

יום שני, 25 באוגוסט, 2014

לפני שנתיים וקצת אמרתי לעצמי "הי, נראה נחמד לצייר על אייפד, אולי אמציא איזה פרוייקט שיכריח אותי להתאמן בזה". הפרוייקט הדומה הקודם שסיימתי עבר על כל 22 אותיות הא-ב, אז החלטתי להמשיך באותו קו מחשבה, רק לשנות שפה – ורמת מורכבות. במקום משפטים רוויי לוואים התמקדתי בשתי דמויות לכל אות, כשהמטרות הן ליהנות, לנסות סגנונות שונים באייפד (בעזרת סטילוס של וואקום והאפליקציה המצוינת Procreate), וכמובן לכסות כמה שיותר פאנדומים שאפשר.

בהתחלה לא היתה חוקיות לבחירת הדמויות: זרקתי את כל השמות שיכולתי לחשוב עליהם לאות הרלוונטית, בחרתי שתי דמויות שנראה לי כיף לצייר, או שחשבתי שיעבדו היטב יחד, וקשקשתי משהו. אבל אחרי שפרסמתי את B, ומישהו העיר שעד עכשיו יש קוטל ערפדים בכל ציור בסדרה, חשבתי שיכול להיות ממש נחמד אם יהיה חוט מקשר שיעבור בין כל הציורים. משהו לא בולט מדי, שאולי רק אני אשים אליו לב, עד שאחשוף אותו בסוף הפרוייקט וראשים יתפוצצו מהפתעה! או לפחות, אתם יודעים, יהיה מגניב כזה.

היה קשה למצוא קוטל ערפדים לכל אות בא-ב האנגלי, אבל מכיוון שהקשר עד כה היה בין שתי דמויות, החלטתי להמשיך עם זה: בין כל שתי דמויות בין שתי אותיות (A ל-B, B ל-C, ללא שימוש באותה דמות פעמיים) יש קשר תמתי כלשהו. לפעמים החוט המקשר כללי כמו "דמויות קומיקס", ולפעמים ספציפי יותר. לפעמים הוא בא באופן כמעט טבעי ולפעמים הייתי צריכה להתאמץ למצוא התאמות מבין רשימה די מוגבלת של אופציות. אני גאה לומר שמלבד באותיות האחרונות הבלתי-אפשריות, בחרתי כל פעם דמויות רק לאות עליה עבדתי, בלי לתכנן את ההקשרים העתידיים. הנדיקאפ לפנים!

הנה כל הציורים יחד. אתם מוזמנים לעבור עליהם ולנסות למצוא את החוטים המקשרים בעצמכם לפני שתגללו הלאה לטבלה שמפרטת את כולם. וכאן אפשר לראות את כל הציורים בעמוד מגניב שבנה לי אביתר.

A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z

למטה טבלת ההקשרים שאני חשבתי עליהם. עליתם על כולם? מצאתם אחרים שעובדים אפילו יותר טוב? מה האות החביבה עליכם בכל הפרוייקט? על כל זאת ועוד אתם מוזמנים לענות בתגובות.

צ'יריו!
אביב

—————————-

בין אות לאות הדמויות הקשורות החוט המקשר
A-B אברהם לינקולן/באפי קוטלי ערפדים
B-C באטמן/סייקלופס דמויות קומיקס
C-D צ'יקוריטה/דולף דמויות מסדרות ילדים
D-E מוות/אדוארד חוורים, אפלים ומפחידים אבל בעצם מותק
E-F אלרונד/פרודו דמויות משר הטבעות
F-G פלקור/גיזמו מפלצות חברותיות ופלאפיות
G-H גאנש/הורוס אלים חייתיים
H-I הוקאיי/איירון-מן חברי אוונג'רס
I-J איניגו/קפטן ג'ק ספארו פירטים ידועים לשמצה
J-K ג'יין/קיילי חברי צוות בסרניטי
K-L קאליסי/לוקהיד דרקונים!
L-M לארה קרופט/מריו דמויות משחקי מחשב אהובות
M-N מארי אנטואנט/נפולאון צרפתים מפורסמים
N-O נסי/אוגופוגו מפלצות אגמים
O-P אובי-וואן/אפלטון מאסטרים חכמים
P-Q פוקהונטס/קווצלקואטל דמויות מאמריקה הפרה-קולומביאנית
Q-R קטש/ראש דמויות מסטארגייט
R-S רמפלסטילטסקין/שלגיה אגדות "עד עצם היום הזה"
S-T סנייפ/טריניטי פשוט חוורים, אפלים ומפחידים
T-U טיאלק/אוהורה הדמות השחורה לתקינות פוליטית
U-V אורסולה/וולדמורט מטילי לחשים מרושעים
V-W וי/וויליאם וואלאס לוחמי חופש אידאליסטים
W-X וולברין/אקסבייר אקס-מן
X-Y זינה/ייגריט לוחמות מגניבות
Y-Z יודה/זוידברג נראים מוזר, מדברים מצחיק
Z-A זלדה/אפריל נמשכות לגברים בירוק

Z: זלדה וזוידברג

יום שני, 25 באוגוסט, 2014

Zהו! זלדה וזוידברג מבשרים על 26 אותיות שבאו לסיומן, רק 784 ימים מתחילת הפרוייקט. בממוצע זה יוצא בערך חודש לאות, אז בואו נקרא לזה בדיעבד פרוייקט חודשי, וזה כאילו עמדתי בזמנים באופן מושלם!

פוסט מסכם יגיע בקרוב, עם כל האותיות ביחד ו-easter egg ששמרתי בסוד עד עכשיו במפגן מדהים של שליטה עצמית.

Z for Zelda and Zoidberg

האותיות הקודמות

אביב

Y: יודה וייגריט

יום שבת, 2 באוגוסט, 2014

וויי וויי וויי, רק אות אחת לסיום! ההתרגשות אוחזת גם בכם? או שעבר כל כך הרבה זמן מאז שהתחיל הפרוייקט הזה ששכחתם את סדר ה-ABC? כך או כך, קבלו את יודה וייגריט, ובהופעת אורח מיוחדת: ג'ון סנואו מחוסר הכרה על סוס!

Y for Yoda and Ygritte

האותיות הקודמות

אביב

X: זינה ואקסבייר

יום שני, 23 ביוני, 2014

וואאאאט גם W וגם X באותו חודש! Xciting! Xceptional! Xtremely unlikely!

שתי אותיות לפני הסוף ניסיתי סגנון פחות שגרתי (עבורי). מה דעתכם?

X for Xena and Xavier

האותיות הקודמות

אביב