ארכיון פוסטים מהקטגוריה "עבודה"

פעמוני חתונה מצוירים

יום שני, 7 בדצמבר, 2015

מזל טוב

לפני כמה חודשים קיבלתי אימייל מבחור בשם איוון. הוא סיפר לי על מערכת היחסים בשלט-רחוק עם חברתו ילנה, איך וייבר עזרה להם לשמור על קשר בין יבשות שונות, ואיך – כששוק המדבקות עלה לאוויר – הם מצאו את פרדי ואיב – הנשמות התאומות שלהם.

זוגות נוספים חלקו איתי סיפורים דומים לזה של איוון, וזה מחמם לי את הלב לטמפרטורות מסוכנות כמעט.

אני מאיירת מדבקות. העבודה שלי היא לשבת מול מחשב ולצייר מדבקות. זו עבודה אדירה, אל תבינו אותי לא נכון, אבל לפעמים אני מרגישה קצת…מטופשת, ותוהה מה בעצם הטעם במה שאני עושה מדי יום. ואז מישהו שולח לי הודעה בפייסבוק, ומספר איך הדמויות שיצרתי הפכו להיות חלק מהקשר שלו עם בן או בת הזוג, איך הן משמחות אותם ועוזרות להם להתגבר על געגועים. זה מפתיע ומרגש אותי בכל פעם מחדש, וזו הסיבה הטובה ביותר שאני יכולה לחשוב עליה לעשות את מה שאני עושה.

בחזרה לאיוון וילנה. קצת לפני שכתב לי, איוון חזר לביקור בשביל להציע נישואין. ילנה אמרה כן. והיות שפרדי ואיב ליוו אותם לאורך מערכת היחסים, איוון רצה להפתיע אותה עם מדבקות חתונה אמיתיות מוייבר, וכך הוא הגיע אליי. היה לו ברור שזה לונג שוט – אנחנו לא יוצרים מדבקות "בהזמנה", אבל הסיפור שלו נגע ללבי (מעטים המיילים מהעבודה שגורמים לי לבכות באמצע המשרד, אני שמחה לומר), והעברתי את הרעיון הלאה למחליטי החלטות בחברה.

פרדי ואיב מציעים נישואין

התוצאה היתה אחת החבילות שהכי נהניתי לעבוד עליהן. שאבתי חוויות מהחתונה שלי, מתמונות וסיפורים מחתונת הוריי, וכמובן כל קלישאה מכל קומדיה רומנטית שאי פעם ראיתי. וכדובדבן שבעוגת הקצפת (הרב-קומתית), האנימטורים המוכשרים שעובדים איתנו הנפישו את הכל, ועשו עבודה נהדרת, שתוכלו לראות אם תשיגו את החבילה משוק המדבקות של וייבר.

חבילת החתונה של פרדי ואיב

אפילו תפסנו את התגובה של ילנה בוידאו, בהפקת הפתעה מטעם וייבר.

החבילה הזו אמנם צוירה בעקבות הבקשה של איוון, אבל היא מוקדשת לכל זוג שהדמויות האלה הביאו לו שמחה, צחוק או נחמה. אתם גורמים לי להיות גאה לעשות את העבודה שלי.

אביב

רענון לבלוג, ומדבקות חדשות

יום שישי, 6 בנובמבר, 2015

לא נגעתי בעיצוב של הבלוג כבר שנים (מהתקופה שרזולוציות מסך עדיין נשקו ל-1024x768px, ולמתוח אתר על פני יותר מ-800 פיקסל נחשב לתעוזה מחוצפת), אז הגיע הזמן לתת לו רענון קל. השינויים לא דרמטיים: קצת יותר רוחב בצדדים ופונט גדול יותר – זה מגיע עם הגיל – ותמונת כותרת שצוירה בעשור הנוכחי.

עדכנתי גם את עמוד האודות, שהזכיר לי שפעם הייתי בת 27 וגרתי ברמת גן, והוספתי כפתור לעד ארבעה שחקנים, הוובקומיקס של ערן ושלי שקיים כבר כמעט שנה ועדיין לא קיבל שום קישור מהבלוג שלי. יופי, אביב.

אלה לא חדשות סופר מרגשות בזכות עצמן, אז בשביל שהפוסט ירגיש שיש לו משמעות, הנה כמה חבילות מדבקות שאיירתי לוייבר לאחרונה. מי שעוקב אחרי העבודה שלי לאפליקציה בטח מכיר את הדמויות של פרדי וחברים, אבל מדי פעם יוצא לי לעצב דמויות חדשות, והנה שלוש מהן; החבילה הרביעית היא לאחת משותפי ה-Public Chats של וייבר (החביבה עליי), 2Forks.

Becky Viber Pack   May Viber Pack

Jade Viber Pack   2Forks Viber Pack

יש לנו מגוון שותפים ב-Public Chats: מבלוגרי אוכל ובריאות, דרך מוזיקאים ודוגמניות, ועד לפוליטיקאים ואנשי רוח מכל מיני מדינות שיקח לי כמה דקות למצוא על המפה. כך קורה שמדי פעם מגיעות אליי בקשות לחבילות מדבקות כחלק מהחוזה של השותפים המצ'וטטים עם וייבר, ומדי פעם הן…שונות ממה שאני רגילה לעבוד עליו. הנה שתי דוגמאות: חבילה לסדרת הריאליטי ItGirls עבור ערוץ הצ'אט של HOT, ואחת לערוץ של פורטל הספורט One. אני עכשיו הרבה יותר בקיאה באופנה, ספורט וסלנג ישראלי משאי פעם הייתי, או רציתי להיות.

ItGirls Viber Pack   One Viber Pack

ריקון מאגרים

יום ראשון, 23 באוגוסט, 2015

עברו כמאה שנה מאז הפוסט האחרון. זה התירוץ הרגיל: עם משרה מלאה באיור ווובקומיקס שבועי, בקושי נשארות לי אנרגיות יצירתיות לקשקושים-של-אחרי-העבודה, וכשמשהו סוף סוף יוצא על הקנבס, אני ממהרת לפרסם אותו בפייסבוק או טוויטר בשביל הסיפוק המיידי שבתגובת קהל. עם זאת, בחודשים האחרונים בכל זאת הצטברו כמה דברים.

קידום יצירה ישראלית!

לפני שאני זורקת עליכם ציורים, הודעה חשובה: ידידי ושותפי היצירתי ערן אביאני פתח קמפיין הדסטארט למדריך לציור קומיקס. ערן כותב ומצייר קומיקס כבר שנים, העביר סדנאות, קורסים ושיעורים במגוון צורות, ויש לו הרבה ידע ונסיון להעביר לכל מי שרוצה להתחיל לצייר קומיקס, וגם למי שכבר עושה את זה. אם מעניין אתכם לעשות צעדים ראשונים בעולם הזה או ללמוד טיפים ממישהו שחי בו כבר שנים, או אם אתם מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו, תמכו ושתפו את הפרוייקט. אני חושבת שזו תהיה תוספת נהדרת לשוק ההולך וגדל של קומיקס ישראלי.

עבודות בהזמנה

חברתי הטובה רצתה להפתיע את שותפתה לדירה ליום ההולדת עם פוסטר מקורי של קירנדיה, אחד המשחקים החביבים עליה. איך אני יכולה לסרב לפרוייקט כזה? אתם יודעים כמה מעט פאנארט של קירנדיה יש באינטרנט? אז עכשיו יש עוד קצת.
Kyrandia poster - work in progress Kyrandia poster

רון יניב, שמוציא לאור את ספרי תיקי דרזדן בתרגום לעברית, פנה אליי וביקש איור לכריכה. לקח קצת זמן עד שהשתכנעתי (אני עסוקה, אין זמן, הצילו הלחץ וכו'), אבל סדרת הספרים של דרזדן חביבה עליי מאוד, וכבר עשיתי עיצובי דמויות שיניב אהב, אז עכשיו על כריכת דרזדן העברי מתנוסס הארט שלי!
Dresden cover - sketch Dresden cover

האובססיה החדשה שלי בתחום תוכן לצריכה בזמן העבודה היא פודקאסט Actual Play בשם One Shot. פודקאסטי Actual Play הם הקלטות של משחקי תפקידים שולחניים, והקבוצה מאחורי הפודקאסט הזה מורכבת בעיקר ממאלתרים מוכשרים, שעושים כל פרק תענוג להאזנה. הם מנסים שיטות חדשות בכל חודש, אז מלבד ההנאה של תוכן (לרוב קומי) מוצלח, אפשר גם לקבל מושג על איך רצים משחקים שונים לפני שמשחקים אותם. הפודקאסט השני שלהם, Campaign, הוא משחק אחד מתמשך בעולם של מלחמת הכוכבים, משוחק בשיטה המצוינת Age of The Empire. אני לא חובבת סטאר וורז, אבל הסיפור, הדמויות והשחקנים והמנחה שמאחוריהם פשוט מצוינים. כל כך מצוינים, שהייתי חייבת לצייר קצת פאנארט לאחד הפרקים, שלשמחתי הוביל להזמנת עיצוב חולצה לתומכי ה-Patreon שלהם.
One Shot fan art
One Shot T-shirt Design sketches One Shot T-shirt Design

קשקושים

כשבא לי לצייר משהו אבל אין לי שום רעיון, Sketch Dailies הוא המקום הראשון שאני פונה אליו: אם הנושא היומי מעורר בי השראה, זו נקודת התחלה מצוינת להתחיל לקשקש קצת.
Sketch Dailies: King Arthur Sketch Dailies: Heman Sketch Dailies: Wonder Wombat

וקבוצת הפייסבוק הישראלית Daily Speed Sketch משרתת מטרות דומות, אבל עם פוקוס על סקיצות לא דיגיטליות, והגבלת זמן. אחלה דרך לחזור לרשום קצת בסקצ'בוק קלאסי ולהתאמן על יישום זריז של רעיונות.
Daily Sketch - Binoculars Daily Sketch - A Gentleman

וכמוצא אחרון תמיד אפשר לפנות לפאנארט זריז של מה שמלהיב אותי כרגע, או אסופת פרצופים רנדומלים. או…יומן אוכל מאויר (רעיון מקסים שהתחילה ידידת טוויטר, אבל לצערי איבדתי בו עניין אחרי יום ראשון (טעים) אחד).
Attack on Titan Food Diary
Face doodles

הרגילים

גם בעבודה הרגילה אני עושה דברים כיפיים. אחרי שאני מציירת את הדמויות של פרדי וחבריו כמעט באופן בלעדי מאז שהתחלתי לעבוד עם וייבר, לאחרונה עיצבתי כמה דמויות חדשות, קצת פחות פרוותיות מהרגיל. אני מתה על השועלים והפנתרים שלי, אבל זה נחמד לצאת קצת מהשגרה ולעשות משהו שונה.
Viber sticker pack - Summer Girls

ולסיום, אם אתם גיימרים או גיקים באופן כללי, אני מקווה שאתם עוקבים אחרי הוובקומיקס של ערן אבירם ושלי, עד ארבעה שחקנים. הנה הצצה בלעדית לשלב הסקיצה של אחד הסטריפים האחרונים. אפשר לראות את הסופי כאן (זה נחשב קליקבייט?..).
Up to Four Players #32 - Mana Burn sketch

זהו בינתיים! אני מקווה שהפוסט הבא יגיע לפני 2016…
אביב

אומנומנום

יום חמישי, 23 באוקטובר, 2014

זו כנראה חבילת המדבקות לוייבר שהיה לי הכי כיף – והכי מתסכל – לעבוד עליה. אתם מתארים לעצמכם איך זה מרגיש לצייר בקפדנות את כל המאכלים האלה, ולא לאכול ולו אחד מהם? האינקויזיציה הספרדית היתה צריכה לשקול סוג כזה של עינוי.

למשתמשי וייבר מביניכם, אפשר לקנות את החבילה ב-Sticker Market באפליקציה לנייד, ואני חושבת שהיא תהיה זמינה בחינם באפליקציה לדסקטופ בקרוב.

וייבר - חבילת מדבקות "בתאבון"

אביב

סנפירים וצחקוקים (עבודה מ-Chucklefish)

יום שלישי, 29 באפריל, 2014

לפני אי-אילו חודשים הצטרפתי לסטודיו צ'אקלפיש, שיצר בין השאר את המשחק סטארבאונד ופתח לאחרונה משרד בלונדון כדי לאגד את כל חבריו המפוזרים ברחבי העולם במקום אחד.

גויסתי כדי להיות חלק מצוות שיפתח משחק חדש, שלא הרבה ידוע לגביו עדיין מלבד שהוא יעסוק בפירטים (ייאי!). הנה כמה סקיצות שציירתי כחלק מהמאמצים לגייס שותפים נוספים לפרוייקט:
Chucklefish pirates game sketch
Chucklefish pirates game sketch

וכאן יש אלבום עם אוסף קונספט ארט שיצרנו אדם ריצ'ז, זאק מונטויה ואני כחלק מסיעור המוחין המאוד ראשוני.

מעבר לעבודה על משחק הפירטים (שם זמני [אני מקווה]), ציירתי גם כמה דברים לסטארבאונד; לא למשחק עצמו, כי פיקסל-ארט הוא עדיין לא המומחיות שלי, אבל מסביבו.

סטארבאונד הוא משחק "ארגז חול", כלומר הוא פתוח לחלוטין לחקירה ואינטראקציה בין המון פלנטות שנוצרות ע"י קוד (במקום שיהיה מספר מוגבל שהיוצרים הכינו מראש). אחד הדברים המגניבים בו הוא שהוא מתפתח כל הזמן, גם מבחינה מכנית וגם מבחינה סיפורית. בחודשים האחרונים, למשל, הלכה ונחשפה קשת סיפור חובקת-עולם שכונתה "The Agaran Menace". היא התחילה בצורת נבגים משונים שצצו בכל מקום ללא הסבר, ואחריהם עקבו אנשי-פטריה מאיימים למראה. את הסיפור שמאחורי התופעה המדאיגה חשפנו בטריילר הזה, בו ציורים שלי מעטרים את מילותיו של אשטון רייז, מהכותבים של סטארבאונד.

את האירוע ליווה גם איור בסגנון פוסטרים של סרטים ישנים:
Starbound: the Agaran Menace poster

ושני עמודי קומיקס שאפשר לראות בפורומים של צ'אקלפיש בלחיצה פשוטה על הפאנל הראשון הזה:
Starbound comics: McVicar Makes a Friend

שני וולפייפרים של סטארבאונד, שאחד מהם יצא יחד עם השנניגנז של Agaran Menace ורלוונטי לאירוע:
Starbound wallpaper: Apex lab
כל הרזולוציות בתחתית הניוזלטר הזה

Starbound wallpaper: Glitch knight
כל הרזולוציות בתחתית הניוזלטר הזה

ואחרון חביב וקצת מבאס: המשימה הראשונה שקיבלתי כשהתחלתי לעבוד בצ'אקלפיש היא לצייר כריכה לגליון של המגזין PC Gamer שיכיל כתבה גדולה וראיון על סטארבאונד. עבדתי על הציור 3-4 ימים והייתי סופר מרוצה, אבל בסוף הגליון יצא עם כריכה אחרת. אני מניחה שאי אפשר להתמודד מול עיצוב כריכה של כל הגדולים של בליזארד, אבל אני עדיין חושבת שהוא נחמד.
Starbound PC Gamer cover (unused)

כמובן שכל האיורים בפוסט הזה והדמויות שבהם שייכים ל-Chucklefish Games.

אביב

 

העדכון החודשי, מסתבר

יום ראשון, 13 באפריל, 2014

וייבר העלו עוד שתיים מחבילות המדבקות שציירתי עבורם. אני חושבת שאת שתיהן אפשר להשיג בחינם באפליקציית וייבר לדסקטופ ובתשלום סמלי במובייל. תודו שתמיד רציתם לסמס לבוס שתאחרו למשרד בעזרת מדבקה של דביבון.

וייבר: רוקו

וייבר: עסקים

וקבוצת הטוויטר Sketch Dailies ממשיכה להציע נושאים נפלאים לקשקושים יומיים, ולצערי אני מספיקה להגיע אליהם רק לעתים רחוקות מדי. הנה שלושה מהחודש וחצי האחרון: ג'ם, שטלנד פוני ושילוב של רפונזל וטרזן בשביל לכסות כמה נושאים בנגלה אחת.

Sketch Dailies: Jem

Sketch Dailies: Shetland Pony

Sketch Dailies: Rapunzel & Tarzan

 

שיהיה חג שמח! אצלנו בלונדון גם חוגגים בשבוע הקרוב, עם מותו ותקומתו של ישו. האח ישו!
אביב