ארכיון פוסטים מהקטגוריה "מטא"

רענון לבלוג, ומדבקות חדשות

יום שישי, 6 בנובמבר, 2015

לא נגעתי בעיצוב של הבלוג כבר שנים (מהתקופה שרזולוציות מסך עדיין נשקו ל-1024x768px, ולמתוח אתר על פני יותר מ-800 פיקסל נחשב לתעוזה מחוצפת), אז הגיע הזמן לתת לו רענון קל. השינויים לא דרמטיים: קצת יותר רוחב בצדדים ופונט גדול יותר – זה מגיע עם הגיל – ותמונת כותרת שצוירה בעשור הנוכחי.

עדכנתי גם את עמוד האודות, שהזכיר לי שפעם הייתי בת 27 וגרתי ברמת גן, והוספתי כפתור לעד ארבעה שחקנים, הוובקומיקס של ערן ושלי שקיים כבר כמעט שנה ועדיין לא קיבל שום קישור מהבלוג שלי. יופי, אביב.

אלה לא חדשות סופר מרגשות בזכות עצמן, אז בשביל שהפוסט ירגיש שיש לו משמעות, הנה כמה חבילות מדבקות שאיירתי לוייבר לאחרונה. מי שעוקב אחרי העבודה שלי לאפליקציה בטח מכיר את הדמויות של פרדי וחברים, אבל מדי פעם יוצא לי לעצב דמויות חדשות, והנה שלוש מהן; החבילה הרביעית היא לאחת משותפי ה-Public Chats של וייבר (החביבה עליי), 2Forks.

Becky Viber Pack   May Viber Pack

Jade Viber Pack   2Forks Viber Pack

יש לנו מגוון שותפים ב-Public Chats: מבלוגרי אוכל ובריאות, דרך מוזיקאים ודוגמניות, ועד לפוליטיקאים ואנשי רוח מכל מיני מדינות שיקח לי כמה דקות למצוא על המפה. כך קורה שמדי פעם מגיעות אליי בקשות לחבילות מדבקות כחלק מהחוזה של השותפים המצ'וטטים עם וייבר, ומדי פעם הן…שונות ממה שאני רגילה לעבוד עליו. הנה שתי דוגמאות: חבילה לסדרת הריאליטי ItGirls עבור ערוץ הצ'אט של HOT, ואחת לערוץ של פורטל הספורט One. אני עכשיו הרבה יותר בקיאה באופנה, ספורט וסלנג ישראלי משאי פעם הייתי, או רציתי להיות.

ItGirls Viber Pack   One Viber Pack

ביוש 2014, היוש 2015

יום רביעי, 31 בדצמבר, 2014

אה, סוף שנה. הזמן הקסום הזה בו אני נזכרת שיש לי בלוג ואולי כדאי לעדכן אותו מדי פעם, אפילו שזה דורש קצת יותר מאמץ מפשוט לזרוק ציורים לעמוד הפייסבוק שלי (שאני ממליצה בהזדמנות זו לעקוב אחריו אם אתם רוצים עדכונים קצת יותר תכופים – אם כי פחות מתומללים).

המון קרה ב-2014, ומצד שני גם הכל כמעט נשאר כשהיה. כמו בכל שנה. התחלתי עבודה, עזבתי עבודה, התחלתי עבודה אחרת; פגשתי חברים חדשים, שתיתי בירות חדשות, הכנתי קאפקייקס; התרגלנו לדירה שלנו, מצאנו דירה אחרת, למדנו לתעב חברת חשמל וגז אחת ספציפית בבריטניה; התחתנו. כרגיל.

כמו בכל שנה, העבודה ושגרת היום-יום ניסו לגזול את כל הזמן והאנרגיה, אבל מדי פעם הראיתי להן מה זה והצלחתי לצייר משהו, והשנה כמה קבוצות "תמיכה" עזרו למאמץ הזה.

את Sketch Dailies כבר הזכרתי בעבר, והנה עוד כמה ציורים שהקבוצה הזו הוציאה ממני בחודשים האחרונים.
Sketch Dailies 15/07: Frau Holda Sketch Dailies 29/08: Dr. Strange
Sketch Dailies 13/09: Poison Ivy Sketch Dailies 15/12: Loki

קבוצת Daily Speed Sketch הישראלית בפייסבוק מכריחה את חבריה לצייר על נייר, כאילו אנחנו במאה הקודמת או משהו, וגם מציבה הגבלות זמן כדי לוודא שהתוצאות יהיו סקיצות במלוא מובן המילה. זה אתגר מגניב, ומעניין לראות את האינטרפטציות של מאיירים שונים לנושאים היומיים. (הייתי צריכה לגלול הרבה יותר מדי אחורה בשביל למצוא דוגמאות לציורים שלי באלבומי הקבוצה. אביב רעה. רעה. אני מוסיפה את זה ל-New Year's Resolutions.) (ועכשיו אני שמה לב שהדוגמאות שמצאתי כולן מבוססות על ציפורים. מוזר.)

Daily Speed Sketch: גריפון אמנותי Daily Speed Sketch: נחליאלי בבית ספר
Daily Speed Sketch: תרנגול הודו שיכור

ומה שכנראה גרם לי לצייר הכי הרבה על נייר – ואפילו לקנות סט עטי אינקינג חדשים – הוא אינקטובר, חודש שלם (נחשו איזה) שבו מציירים כל יום משהו בדיו. אין יעד או פרס, מלבד להרגיש חלק מפרוייקט אמנות כלל-אינטרנטי ולתרגל את שרירי האינק – שזה כנראה מספיק, כי אנשים עשו דברים יפהפיים, את חלקם אפשר לראות בעמוד הפייסבוק של האירוע. אני עשיתי מאמצים עילאיים והצלחתי לאנקק בערך בחצי מימי אוקטובר, ואת התוצאות אפשר לראות באלבום בעמוד הפייסבוק שלי. הנה כמה נבחרים:

Inktober 31: Nosferatu Inktober 2: Lizard Inktober 05: Bard Inktober 09: Fairy market Inktober 11: Moustache comb Inktober 12: Gravedigger

כשכן טרחתי לעדכן את הבלוג בחודשים האחרונים, זה היה לא מעט סביב קמפיין מימון ההמונים של הפודקאסט "על כתפי גמדים" ושדרוג האתר שלו. תרומתי לקמפיין היתה שני איורי דמות בהתאם לתיאור של מי שיבחר בתמורה הזו להשקעתו. אפשר לראות את התיאורים שקיבלתי מהמשקיעים בעמוד הפייסבוק של הגמדים: קוני וגורתנג "העדין".

קוני - דמות למשקיע בעל כתפי גמדים גורתנג - דמות למשקיע בעל כתפי גמדים

טיזר!

אפרופו הקמפיין הגמדי, ערן ואני עובדים כבר אי-אילו חודשים על צעדיו הראשונים של הוובקומיקס המובטח. ההשקה צפויה למהלך ינואר, ובינתיים הנה הצצה קטנה לעיצובי דמויות ראשוניים:

עד ארבעה שחקנים - עיצובי דמויות ראשוניים

שם הוובקומיקס הוא "עד ארבעה שחקנים", ואתם יכולים להיות בטוחים שאעדכן ברגע שהוא יעלה.

 

שתהיה 2015 מצוינת, ואל תדאגו כל כך בקשר להעדר סקטבורדים מעופפים; לנו לפחות יש אינטרנט.

אביב

שדרוגון לאתר

יום שלישי, 6 באוגוסט, 2013

בימים האחרונים העברתי את האתר רענון קל, שכלל בעיקר צמצום ומיקוד של הגלריה וקצת שיופים אסתטיים. אתם מוזמנים להציץ, למרות שאני בספק אם תגלו דברים שלא ראיתם כבר. כרגיל, תודה לאביתר על העזרה עם הקוד וההתעסקויות המיסטיות עם השרת.

יכול להיות שבטפשותי האינסופית קישרתי בבלוג לתמונות שהיו בגלריה הישנה, אז אם במקרה אתם מוצאים קישורים שבורים, אשמח אם תודיעו לי עליהם, אתם תעשו מצווה.

ועוד כמה דברים שעשיתי לאחרונה, כחלק משדרוג הפורטפוליו:

פרצופי צורות

מד-מן

אמזונות

ושרבוט לקבוצת "שרבוט שבת" בפייסבוק, בנושא משקל:
משקל

אתר חדש, כיוון חדש

יום שישי, 21 באוקטובר, 2011

בוקר טוב!

בשעה טובה עדכנתי את האתר שלי עם עיצוב חדש, בניה מוצלחת יותר, וכמובן גלריה מעודכנת. העדכון נדרש כבר כמה וכמה חודשים וסוף סוף הגעתי אליו, בעזרתו הנהדרת של אביתר אמתי. הגולשים בבלוג כנראה מכירים כבר את כל העבודות שיש שם, אבל עדיין אשמח לשמוע התרשמויות מהעיצוב ומחווית הגלישה בגלריה.

אביב אור – מאיירת ומעצבת אתרים

מעבר לרענון תקופתי, הסיבה שהחלטתי לעדכן סוף סוף את הגלריה היא שאני מסיימת בקרוב את עבודתי בחברה בה אני שכירה כבר ארבע וחצי שנים, והחלטתי לנסות קצת פרילאנס. יש לי תיק עוסק עוד מאז השחרור, כשניסיתי את מזלי בפעם הראשונה; ועכשיו – עם קצת נסיון, תיק עבודות מרשים יותר וחסכונות שיאפשרו לי להכשל ברוגע – אני נותנת לעניין הזדמנות נוספת. בתקווה אצבור מספיק ידע בשביל לחלוק עם קוראי הבלוג, ואם לא ידע, אז לפחות אנקדוטות משעשעות (במבט לאחור).

שיהיה סוף שבוע מצוין,
אביב

עדכונים שוטפים

יום רביעי, 20 באפריל, 2011

מייל מגולש בבלוג הזכיר לי שפעם היתה תיבה בצד שמאל, שאפשרה להכניס כתובת אימייל ולקבל עדכונים על פוסטים במייל. כעת היא שוב שם (מתחת לכל הקישורים), ובנוסף יש כפתור בולט יותר לכתובת פיד ה-RSS של הבלוג, למי שמעדיף את העדכונים שלו ברסס.

אני הייתי נגד RSS הרבה זמן, אבל מאז שהתחלתי להשתמש בגוגל רידר לא ברור לי איך חייתי קודם לכן. השימוש בו פשוט מאוד, ואתר "בקלות" מספק הסבר תמציתי בעברית למתחילים.

אם יש משהו מעניין במיוחד בפיד שלכם אתם מוזמנים לחלוק עם כל הכיתה, ושיהיה חג שמח!

אביב

So long, 2010

יום חמישי, 30 בדצמבר, 2010

2010 היתה שנה טובה. חזרתי לקשר עם חברים טובים ישנים, הכרתי אנשים מוצלחים חדשים, הצטרפתי לצוות "ספק סביר" שמתהדר כבר ביותר מ-40 פרקים, והתחלתי סוף סוף לעבוד על פרוייקט קומיקס עם ערן אבירם, פרוייקט שיקח כנראה שנים אבל קורם עור וגידים (או דיו וביטים) יותר ויותר כל יום. אני מוצאת את עצמי מקווה שב-2011 יהיה פשוט more of the same, שזו אולי לא שאיפה מעוררת השראה במיוחד, אבל אומרת דברים טובים על המצב.

לצד כל הדברים האלה גם התחלתי באפריל את קשקושון יום ראשון, וזה זמן מצוין להודות לאורי ליפשיץ שהציע את הרעיון מלכתחילה. הציור השבועי הזה היה לפעמים סקיצה זריזה שהעליתי כדי לצאת ידי חובה, ולפעמים ציור שהקדשתי לו הרבה יותר זמן ממה שראוי, בהתחשב בדברים שאני באמת צריכה לעשות בזמן הזה, אבל כך או כך הוא החיה בלוג שהיה גוסס לאיטו בזמן שאני עובדת על פרוייקט ארוך טווח ברקע. יותר מזה – אם העבודה על הקומיקס מאמנת את שרירי הסטוריטלינג והאינקינג הרדומים, הרי שהקשקוש השבועי שיפר את היכולות שלי בצבע ועיצוב דמות, תחומים שהייתי מזניחה בלעדיו.

תודה לכם, הגולשים הקבועים בבבלוג, ובמיוחד למגיבים הקבועים, והנה ל-2011 מצוינת.

סיכום אמנות 2010

אביב